Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Coś dla miłośników dwóch kółek. Powstaną nowe ścieżki rowerowe

fot. archiwum

fot. archiwum

W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata # 2014-2020 rozdysponowaliśmy do tej pory środki na utworzenie 59 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 268 kilometrów.

To nie koniec marszałkowskiego wsparcia na budowę bezpiecznych i przyjaznych środowisku tras dla miłośników dwóch kółek – wciąż są planowane nowe konkursy na budowę ścieżek rowerowych.

- Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa konsekwentnie wspiera rozwój infrastruktury dla miłośników dwóch kółek. Przekazując środki na tego rodzaju inwestycje korzystamy ze wszystkich możliwych źródeł finansowania, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wsparcia, którymi dysponują Lokalne Grupy Działania. Efekt inwestycji zrealizowanych w Kujawsko-Pomorskiem w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej to ponad ćwierć tysiąca kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Kujawsko-Pomorskie dla miłośników dwóch kółek

Do tej pory samorząd województwa w ramach unijnych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 zawarł umowy na dofinansowanie 45 projektów, a kolejne 14 są przygotowaniu. W ramach tych zadań powstanie lub zostanie wyznaczonych ponad 268 kilometrów ścieżek rowerowych.

Samorządowe władze województwa zabiegają też o to, by ścieżki rowerowe łączyły się w długie trakty przebiegające przez kilka gmin. Przyłączenie projektowanej trasy rowerowej do istniejącej już drogi dla rowerzystów to jeden z warunków otrzymania wsparcia z RPO. Takie przedsięwzięcie zrealizowano między innymi w przypadku 100-kilometrowej trasy rowerowej z Torunia przez Bydgoszcz do Koronowa.

Dofinansowanie otzrymał również powiat nakielski na zadanie: "Budowa ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej nr 1926C Nakło-Bydgoszcz".

materiał: Beata Krzemińska/rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red

Oceń artykuł: 13 1
Pliki do pobrania
Ścieżki rowerowe.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • -10 (20)

  Kierowca , w dniu 19-07-2019 17:48:52 napisał:

  Te barany tak jeżdżą po ulicach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 12 (12)

  NakNadNot, w dniu 19-07-2019 17:56:34 napisał:

  Super. A ile km z tych ścieżek rowerowych powstanie w powiecie nakielskim, albo jego najbliższych okolicach? Czy będzie jakaś solidna, DŁUGA ścieżka rowerowa przez Nakło?

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Kolarz, w dniu 19-07-2019 19:22:05 napisał:

  Na razie ścieżki są takie że strach na nich jezdzic bo na każdym zjeździe czy przejeździe można zniszczyć felgę na krawężniku .....Co na to wykonawcy!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Suka, w dniu 19-07-2019 19:27:35 napisał:

  Ścieżke rowerową powinni zrobić z Nakła do Mroczy ja o to się postaram

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Kama, w dniu 19-07-2019 19:45:06 napisał:

  Ścieżki rowerowe porobili w Występie a debile i tak jeżdżą na rowerach i łyżworolkach po asfalcie

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Ala, w dniu 19-07-2019 20:04:04 napisał:

  Ciekawe kiedy ścieżka do Łochowa. Pewnie zrobią ja poboczem, jak pomiędzy Paterkiem a Kowalewkiem. Lepiej by zrobili ściezkę w formie SINGLETRACKa od 3-6 metrów od asfaltu, pomiędzy drzewkami.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Kolarz senior., w dniu 20-07-2019 07:20:31 napisał:

  A gdzie Szubin i okolice.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ooooo, w dniu 20-07-2019 11:47:48 napisał:

  W Szubinie trzeba zlikwidować autogiełdę przy banku.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  maryla, w dniu 20-07-2019 15:54:20 napisał:

  Miała być ścieżka rowerowa z Szubina do Białych Błót ,ale nic o tym nie mówią

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  333, w dniu 20-07-2019 20:41:07 napisał:

  Gdzie ścieżka która miała być do Potulic???

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Miłośnik dwóch kółek , w dniu 20-07-2019 21:49:43 napisał:

  A gdzie ścieżka rowerowa z Nakla do Warszawy?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Xp312, w dniu 21-07-2019 09:48:42 napisał:

  W Krukówku niedaleko Mroczy otworzono centrum turystyki rowerowej w 2014 roku. Po co wybudowano ten budynek skoro nie prowadzi tam żadna ścieżka rowerowa?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Krajan, w dniu 21-07-2019 11:16:59 napisał:

  Głuchy i ślepy wie,że najpierw powinna powstać ścieżka pieszo rowerowa do Lubaszcza.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Rowerzysta, w dniu 21-07-2019 14:27:09 napisał:

  Jazda rowerem po chodniku. Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym). Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy: 1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub 2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub 3. są spełnione jednocześnie trzy warunki: chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego. Obowiązkiem każdego rowerzysty jest korzystanie ze ścieżek rowerowych. Dopiero w przypadku braku ścieżki dla rowerów bądź pobocza (lub jego niedostosowania do jazdy rowerem) możliwe jest skorzystanie z jezdni. Zawsze pamiętać należy o konieczności trzymania się prawej strony pasa ruchu. Zjazd do osi jezdni dopuszczalny jest jedynie w momencie, gdy wykonujemy manewr skrętu w lewo oraz podczas wyprzedzania czy omijania. Przypomnieć należy również, że rowerzysta na ścieżce rowerowej może poruszać się z kodeksową prędkością 50 km/h. A czy sam pieszy ma prawo wejść na ścieżkę przeznaczoną dla rowerzystów? Prawo dopuszcza taką możliwość jedynie w przypadku, gdy przy drodze nie ma chodnika ani pobocza bądź skorzystanie z nich nie jest możliwe. W sytuacji, gdy będziemy korzystać z chodnika w celu przemieszczania się po nim na rowerze należy jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Nieuzasadniona jazda rowerem po chodniku grozi mandatem w wysokości 50 zł. Za przejazd rowerem po przejściu dla pieszych otrzymać możemy natomiast maksymalnie 200 zł grzywny.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Botox zmarszczki lwie
Narożniki
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sprzedaż opon
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)