Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Code Week 2019. Zajęcia dla dzieci z programowania

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły # oddział ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, grupę Biedronek na warsztaty dotyczące kodowania i programowania.

Na początku dzieci odgadywały szyfr przestawieniowy. Analizie słowa "Biedronki", była czytelnym akcentem do serdecznego powitania przybyłych gości.

Następnie nauczycielki dokonały wyboru liderów poszczególnych zespołów, a ci z kolei dobrali sobie uczestników poszczególnych zadań. Rozpoczęła się wielozadaniowa zabawa.

Jedna grupa wśród Promyczków przyuczała dzieci z oddziału przy komputerach KidSmart. Kolejny zespół kodował na dużej macie edukacyjnej liczbę 4, odczytując współrzędne z gotowej karty zadań.

Było również układanie puzzli drewnianych dla trasy ozobota, a także rysowanie na kartach pracy, kolorowych kodów dla robotów-ozobotów. Część dzieci układała kolorowe kubeczki podejmując algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianego problemu.

Kody QR sprawiły dzieciom niesamowitą frajdę, gdyż po zamalowaniu obrazu jesiennego sadu, pojawił sie przestrzenny obiekt. Dziewczynki układały również rytmy owocowe na małej macie. Chłopcy natomiast figury geometryczne dobierając w taki sposób koordynaty, aby usytuować je w odpowiednim polu kolorów.

Ciekawą i inteligentną zabawą było też sterowanie obiektem "kółkiem z napisem Code Week" na kratownicy z komendami: do dołu, do góry, w prawo, w lewo. Fizycznie napis nie zmieniał swojego położenia, a jego wędrówka odbywała się w głowach dzieci. Jeśli napis opuścił planszę, dzieci mówiły głośno razem słowo: "Code Week".

Na pożegnanie grupy wymieniły sie słodkościami i zaśpiewały wspólnie piosenkę "Chu, chu, ua". Chętne dzieci wyraziły swoją refleksję z uczestniczenia w zajęciach, podkreślając udaną zabawę podczas programowania i możliwość przyjmowania roli "nauczyciela" w gronie dzieci.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 357 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)