Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
10 kwietnia 2018

Co skrywa woda? Dzieci z szubińskiego przedszkola wiedzą doskonale

fot. Maria Berend

fot. Maria Berend

Realizując program „Mamo, tato, wolę wodę” dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 #w Szubinie. dowiedziały się dlaczego należy pić wodę, co jest niezbędne podczas wędrówek i zapamiętały, co należy spakować ze sobą do plecaka.

Tygryski bez większych trudności potrafiły określić i nazwać co czują, gdy ich organizm domaga się nawodnienia. Utworzyły mapę objawów niedoboru wody. Zainteresowała ich informacja, ile ludzki organizm potrzebuje tego życiodajnego płynu do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz podstawowych wiadomości o wodzie dzieci wybrały się do „Wodnika” w celu odpowiedzi na pytanie „Jakie tajemnice skrywa jeszcze woda?”. Na miejscu p. Roman Berendt- instruktor nurkowania zapoznał dzieci z podstawowym sprzętem do nurkowania. Każdy, kto nauczy się pływać, może samodzielnie sprawdzić jakie tajemnice i ciekawostki można znaleźć w wodzie dzięki masce, fajce i płetwom. Oprócz pięknej flory  i fauny niestety znajduje się tam duża ilość śmieci i innych niepotrzebnych odpadów. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały także kolekcję sprzętu retro do nurkowania i zobaczyły spreparowane zwierzęta wodne: kraba, raka, rozgwiazdy i jeżowce oraz różne gatunki muszli.

Pan Roman powiedział dzieciom, że w kontaktach z wodą należy zachować bardzo dużą ostrożność i bez opieki dorosłych nie wolno dzieciom do niej wchodzić. Wszyscy musimy dbać o nasze wody - rzeki, jeziora  i morza. Dzięki nim mamy niezbędną dla nas ludzi, zwierząt i roślin wodę. Ona znajduje się na całej kuli ziemskiej, ale jest jej coraz mniej, a musi służyć wszystkim, gdyż bez niej nie będzie życia. Dziękujemy p. Romanowi Berendt za odkrycie podwodnych tajemnic.

materiał: Maria Berend

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)