Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Charytatywna sztafeta. Funkcjonariusze z Potulic pomogli biegając

fot. kpt. Jarosław Nurkiewicz

fot. kpt. Jarosław Nurkiewicz

Drużyna biegaczy z Zakładu Karnego w Potulicach wzięła udział w # 5. PKO Biegu Charytatywnym.

Bieg charytatywny

14.09.2019 r. o godzinie 10:00 w dwunastu miastach Polski odbył się 5. PKO Bieg Charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Zawodnicy przez godzinę biegali po bieżni stadionu, przekazując sobie w strefie zmian pałeczkę sztafetową. W bydgoskim biegu wzięło udział 100 drużyn. Wśród nich znalazła się drużyna mieszana z Zakładu Karnego w Potulicach w składzie: kpt. Agnieszka Lewandowska, kpt. Monika Grabowska, ppor. Milena Schulz, ppor. Michalina Juszczak i kpt. Jarosław Nurkiewicz.

Wyniki

Potulicki team w godzinę przebiegł 34 okrążenia i 250 m, czyli odległość 13 850 m. Choć w tej biegowej zabawie nie chodziło o czysto sportową rywalizację, prowadzone były klasyfikacje open, drużyn damskich, męskich i mieszanych. W rywalizacji zespołów mieszanych Potulice zajęły 43 miejsce na 76 drużyn mieszanych i 60 m-ce w kategorii open, czyli 60 m-ce na 100 drużyn.

Honorowa runda

Oprócz dobrej zabawy, wysiłku i rywalizacji wszystkim przyświecał najważniejszy cel, pomoc potrzebującym. Po zakończeniu zawodów odbyła się wspólna runda honorowa wszystkich biegaczy, którzy w zawodach "wybiegali" 2969 okrążenia, co dało łączną sumę 1088 km. Warto nadmienić, że zespół funkcjonariuszy z Potulic wziął już czwarty raz udział w tej charytatywnej sztafecie.

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)