Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2020

Cel osiągnięty! Pielgrzymi z Grupy Srebrnej dotarli na Jasną Górę

fot. Grupa Srebrna

fot. Grupa Srebrna

Grupa Srebrna po raz 34. dotarła na Jasną Górę. W tym roku towarzyszyło im #hasło: Wielka Tajemnica Wiary.

Pątnicy zatrzymali się nad tajemnicą Eucharystii, najpiękniejszego daru od Boga. Każdego dnia w pielgrzymce mogło uczestniczyć 5 osób, które po jednym dniu przejścia wracały do domów. Na Jasną Górę wraz z Grupą Srebrną weszło prawie 40 osób. Nasi pielgrzymi przygotowali również Drogę Krzyżową, która będą prowadzić na Wałach o godzinie 18.00. Nakielskie Sreberka wrócą do swoich domów 1 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej w Jasnogórskim Sanktuarium.

Materiał: Ks. Igor Wichrowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 8 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)