Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 marca 2018

Całodzienna wycieczka. Uczestnicy zwiedzili największą europejską jasknię

fot. powierzone

fot. powierzone

Na kolejny, czyli szósty dzień naszego pobytu w Słowenii zaplanowano całodniową wycieczkę.

Zaczęliśmy od zwiedzania największej w Europie Jaskini Postojnej, która została wydrążona przez rzekę Pivkę. Podziwialiśmy niesamowite widoki i różnorodne formy skalne, stalaktyty, stalagmity i stalagnaty przemieszczając się podziemną kolejką. Przeszliśmy także po Moście Rosjanina i podziwialiśmy 3 galerie: Spaghetti, Białą oraz Czerwoną. Wielką atrakcją w Jaskini Postojnej była możliwość podziwiania bezokiego płaza - odmieńca jaskiniowego zwanego ludzką rybą.

Podczas drugiego etapu wycieczki odwiedziliśmy Zamek Predjama. Ten niezwykle malowniczy zabytek usytuowany jest na zboczu skały. Jego lokalizacja sprawiała, że nigdy nie został zdobyty przez wrogów. Z zamkiem tym związane są barwne opowieści.

Sobotnie popołudnie spędziliśmy w nadmorskiej miejscowości Piran, z której brzegu zobaczyć można wybrzeże Chorwacji i Włoch. Przewodniczka pochodząca z Chorwacji i umiejąca mówić po polsku opowiedziała nam piękną historię tego miasta, a także oprowadziła po trzech kościołach: Franciszkanów, świętego Jerzego, a także świętego Piotra. Następnie przeszliśmy na Plac 1 Maja, gdzie zakończyliśmy naszą wycieczkę. Wenecki styl miasta wzbudził zachwyt u uczniów technikum architektury krajobrazu. Był to dzień pełen wrażeń.

Dla wszystkich, nie tylko weterynarzy, ciekawostką było to, że ludzka ryba ma skórę podobną do człowieka, jej serce bije raz na minutę i potrafi nie jeść przez dziesięć lat.

 materiał: Martyna Gil

Autor niie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)