Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2015

Było blisko!

17 maja, o godz. 13:00, siatkarze Womix NTS Trójka Nakło zagrali ostatni mecz turnieju barażowego o awans do II ligi. Ich rywalem był AKS V LO Rzeszów.

W pierwszym spotkaniu rozegranym dzisiaj SPS Eurotax Lubsko uległo drużynie TiM Choroszczyna Olsztyn 1:3.

Aby uzyskać awans, nakielanie potrzebowali zwycięstwa w stosunku 3:0. Początek meczu był wyrównany, żaden z zespołów nie mógł zdobyć zdecydowanej przewagi, a na tablicy wyników kolejno pojawiały się stany remisowe: 5:5, 10:10 i 22:22. Ostatecznie set padł łupem graczy z Rzeszowa i zakończył wynikiem 22:25. Warto nadmienić, iż w secie tym sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść Womixu, co spotkało się dezaprobatą nakielskich siatkarzy (za protesty A. Hoffmann został ukarany żółtą kartą) oraz bardzo licznie zgromadzonej widowni.

Zwycięstwo AKS-u w pierwszej partii oznaczało, że to właśnie ten zespół w przyszłym sezonie rywalizować będzie w II lidze. W drugim secie od stanu 13:13 Womix zaczął konsekwentnie budować przewagę, której nie oddał już do końca partii i wygrał zasłużenie 25:21. Kolejny set to wręcz koncertowa gra nakielskich siatkarzy, wsparta odrzucającą od siatki zagrywką i skutecznym atakiem, w którym prym wiódł Ł. Blamowski. Dzięki temu Womix od samego początku wypracował znaczącą przewagę (8:1, 13:4, 22:9) i w pięknym stylu wygrał 25:12. W czwartym secie gra się wyrównała, a na tablicy świetlnej niemal bez przerwy widniał wynik remisowy: 6:6, 19:19, 22:22. Niestety, w samej końcówce nieco lepsi okazali się rzeszowianie, którzy zakończyli partię asem serwisowym i zwycięstwem 23:25.

O wygranej w całym meczu miał zdecydować tie-break, którego nakielanie rozpoczęli dobrze (prowadzenie 6:4), jednak rywale doprowadzili do remisu (8:8) i zaczęli seryjnie zdobywać punkty, ostatecznie zwyciężając 9:15 i pieczętując awans do II ligi. – Mieliśmy bardzo dużą szansę na awans, jednak zespół z Rzeszowa, barwy którego reprezentują młodzieżowi Mistrzowie Polski i Mistrz Europy, potwierdził dużą klasę. Myślę, że dziś zaprezentowaliśmy się dobrze, a do ostatecznego sukcesu nie zabrakło wiele. Teraz czeka nas zasłużona przerwa, ale od nowego sezonu będziemy trenować ze zdwojoną siłą, ponieważ wiemy, że stać nas na awans. Będziemy się starać tym bardziej, bowiem widać, iż w Nakle siatkówka ma wielu kibiców, co potwierdza wypełniona niemal od ostatniego miejsca sala na dzisiejszym meczu – powiedział po spotkaniu przyjmujący Womixu, Tomasz Marach.

SPS Eurotax Lubsko - TiM Choroszczyna Olsztyn 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 20:25)

Womix NTS Trójka Nakło - AKS V LO Rzeszów 2:3 (22:25, 25:21, 25:12, 23:25, 9:15)
Womix: M. Rogaliński, M. Tomczyński, T. Marach, A. Hoffmann, Ł. Blamowski, A. Giers, M. Górecki, W. Oździński, A. Kapeliński, A. Beliński, T. Piniarski, K. Rachert.

Oceń artykuł: 60 39