Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Bydgoski Festiwal Nauki. Reprezentacja służby więziennej na targach

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

Po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet # Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa w dniach 22-26 maja 2019 r. zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki.

Naszą formację reprezentował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy. W tak ważnym wydarzeniu nie zabrakło także przedstawicieli Zakładu Karnego w Potulicach oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

„Złap bakcyla nauki”

Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu można wybierać zajęcia spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Po raz kolejny do udziału w festiwalu została zaproszona Służba Więzienna. Tematem miasteczka edukacyjnego naszej formacji była „Promocja Służby Więziennej na podstawie działalności jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego”.

Oprócz funkcjonariuszek z ZK Potulice obecni byli przedstawiciele ZK Inowrocław, ZK Bydgoszcz-Fordon, ZK Grudziądz nr 1 i 2 oraz AŚ Bydgoszcz. Nasza jednostka zaprezentowała na stoisku zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy wyroby artystyczne z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, a dzięki funkcjonariuszkom ze służby zdrowia uczestnicy festiwalu nauki mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi w ramach profilaktyki zdrowia.

Procedura naboru do służby

Uczestnicy festiwalu mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy naborze do służby więziennej, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do  naszej formacji mundurowej. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego, indywidualnego porozmawiania z funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki okręgu bydgoskiego. Kandydaci mieli okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zaspokoić ciekawość dotyczącą codziennej pracy funkcjonariusza SW.

Z wizytą na wykładzie

Obecność na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyczyniła się także do spotkania ze studentami pierwszego roku studiów pedagogicznych o specjalności resocjalizacja. Funkcjonariusze okręgu bydgoskiego starali się odpowiedzieć na szereg pytań zarówno z obszaru działalności penitencjarnej jak i ochronnej. Spotkanie to było okazją do zachęcenia studentów do wstąpienia w nasze szeregi.

materiał: mł.chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)