Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 maja 2019

Bydgoski Festiwal Nauki. Reprezentacja służby więziennej na targach

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

fot. por. Agnieszka Wollmann, mł.chor. Justyna Sejdowska

Po raz dziesiąty bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet # Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa w dniach 22-26 maja 2019 r. zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki.

Naszą formację reprezentował Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy. W tak ważnym wydarzeniu nie zabrakło także przedstawicieli Zakładu Karnego w Potulicach oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

„Złap bakcyla nauki”

Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu można wybierać zajęcia spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Po raz kolejny do udziału w festiwalu została zaproszona Służba Więzienna. Tematem miasteczka edukacyjnego naszej formacji była „Promocja Służby Więziennej na podstawie działalności jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego”.

Oprócz funkcjonariuszek z ZK Potulice obecni byli przedstawiciele ZK Inowrocław, ZK Bydgoszcz-Fordon, ZK Grudziądz nr 1 i 2 oraz AŚ Bydgoszcz. Nasza jednostka zaprezentowała na stoisku zorganizowanym przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy wyroby artystyczne z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, a dzięki funkcjonariuszkom ze służby zdrowia uczestnicy festiwalu nauki mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi w ramach profilaktyki zdrowia.

Procedura naboru do służby

Uczestnicy festiwalu mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy naborze do służby więziennej, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do  naszej formacji mundurowej. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego, indywidualnego porozmawiania z funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki okręgu bydgoskiego. Kandydaci mieli okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zaspokoić ciekawość dotyczącą codziennej pracy funkcjonariusza SW.

Z wizytą na wykładzie

Obecność na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przyczyniła się także do spotkania ze studentami pierwszego roku studiów pedagogicznych o specjalności resocjalizacja. Funkcjonariusze okręgu bydgoskiego starali się odpowiedzieć na szereg pytań zarówno z obszaru działalności penitencjarnej jak i ochronnej. Spotkanie to było okazją do zachęcenia studentów do wstąpienia w nasze szeregi.

materiał: mł.chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)