Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
17 listopada 2017

By ułatwić wejście na rynek pracy. Uczniowie wyjechali na targi

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

16 listopada uczniowie klas III A i III B z ZSP w Lubaszczu wyjechali na Targi Pracy do #Bydgoszczy wraz z opiekunami: p. A. Andrzejewską i p. A. Kamińskim. Wyjazd zorganizował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. G. Sokołowska.

Przejazd sfinansowano ze środków Rady Rodziców. Celem wycieczki było ułatwienie wejścia na rynek pracy młodzieży kończącej szkołę. Na płycie hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” wystawiło się prawie 90 firm poszukujących pracowników na wielu stanowiskach. Organizatorem imprezy było Porozumienie Bydgoskich Biur Karier.

Dodatkową atrakcją targów były: bezpłatny makijaż biznesowy, porady wizażystki, pokaz mody biznesowej, bezpłatne zdjęcie do CV, konkurs z nagrodami  na najlepszego wystawcę targów. Na terenie targów były również punkty konsultacyjne: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, Centrum Edukacji i Pracy młodzieży OHP w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Urzędu  Pracy w Toruniu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy , Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy i inne. Każdy z uczestników miał za zadanie znaleźć oferty pracy zgodne lub zbliżone do swoich przyszłych kwalifikacji, co większości nie sprawiło problemu.

Materiał: G. Sokołowska       

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)