Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 listopada 2017

By ułatwić wejście na rynek pracy. Uczniowie wyjechali na targi

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

16 listopada uczniowie klas III A i III B z ZSP w Lubaszczu wyjechali na Targi Pracy do #Bydgoszczy wraz z opiekunami: p. A. Andrzejewską i p. A. Kamińskim. Wyjazd zorganizował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. G. Sokołowska.

Przejazd sfinansowano ze środków Rady Rodziców. Celem wycieczki było ułatwienie wejścia na rynek pracy młodzieży kończącej szkołę. Na płycie hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” wystawiło się prawie 90 firm poszukujących pracowników na wielu stanowiskach. Organizatorem imprezy było Porozumienie Bydgoskich Biur Karier.

Dodatkową atrakcją targów były: bezpłatny makijaż biznesowy, porady wizażystki, pokaz mody biznesowej, bezpłatne zdjęcie do CV, konkurs z nagrodami  na najlepszego wystawcę targów. Na terenie targów były również punkty konsultacyjne: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, Centrum Edukacji i Pracy młodzieży OHP w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Urzędu  Pracy w Toruniu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy , Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy i inne. Każdy z uczestników miał za zadanie znaleźć oferty pracy zgodne lub zbliżone do swoich przyszłych kwalifikacji, co większości nie sprawiło problemu.

Materiał: G. Sokołowska       

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)