Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
17 listopada 2017

By ułatwić wejście na rynek pracy. Uczniowie wyjechali na targi

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

16 listopada uczniowie klas III A i III B z ZSP w Lubaszczu wyjechali na Targi Pracy do #Bydgoszczy wraz z opiekunami: p. A. Andrzejewską i p. A. Kamińskim. Wyjazd zorganizował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości – p. G. Sokołowska.

Przejazd sfinansowano ze środków Rady Rodziców. Celem wycieczki było ułatwienie wejścia na rynek pracy młodzieży kończącej szkołę. Na płycie hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” wystawiło się prawie 90 firm poszukujących pracowników na wielu stanowiskach. Organizatorem imprezy było Porozumienie Bydgoskich Biur Karier.

Dodatkową atrakcją targów były: bezpłatny makijaż biznesowy, porady wizażystki, pokaz mody biznesowej, bezpłatne zdjęcie do CV, konkurs z nagrodami  na najlepszego wystawcę targów. Na terenie targów były również punkty konsultacyjne: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy, Centrum Edukacji i Pracy młodzieży OHP w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Urzędu  Pracy w Toruniu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy , Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy i inne. Każdy z uczestników miał za zadanie znaleźć oferty pracy zgodne lub zbliżone do swoich przyszłych kwalifikacji, co większości nie sprawiło problemu.

Materiał: G. Sokołowska       

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)