Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

By ferie spędzić bezpiecznie. Uczniowie wysłuchali rad dzielnicowych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzieci z klas 0-IV wysłuchały rad na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących ferii. Z #uczniami rozmawiali szubińscy dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych dzielnicowi z szubińskiego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla dzieci z klas 0-IV.

Tematem przewodnim były nadchodzące ferie i związane z nimi niebezpieczeństwa. Bardzo wiele policjanci mówili o zasadach zachowania się podczas zimowych wyjazdów przypominając, jak należy zachowywać się spędzając czas w górach, jak spędzać czas na stokach i jak bezpiecznie korzystać z zimowej aury.

Dzielnicowi pamiętali także o tych, którzy z różnych powodów pozostaną w czasie ferii w domach. Mundurowi przypominali im, aby w sytuacji nieobecności rodziców nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych oraz by z rozsądkiem korzystać z sieci internetowej.

Nie zabrakło też kilku słów na temat zasad bezpiecznego przemieszczania się po trasach szczególnie w porze wieczorowo-nocnej.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Usługi transportowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Czytniki kodów kreskowych
Budowa magazynów
Budowa stanu surowego
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)