Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Burzliwie na zebraniu. Mieszkańcy mieli wiele uwag co do pracy sołtysa

foto: MM

foto: MM

Ponad 2 godziny trwało zebranie sołeckie w Dębionku, podczas którego mieszkańcy podzielili # fundusz sołecki.

Na spotkaniu padało wiele zarzutów skierowanych w stronę sołtysa, który zdaniem mieszkańców nie wywiązywał się odpowiednio ze swoich obowiązków.

Zanim przystąpiono do podziału funduszu sołeckiego, rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat sytuacji, w której znajduje się wieś. Nie było w tym nic dziwnego, iż pierwszym poruszonym tematem był stan dróg na terenie sołectwa. Mieszkańcy w krytycznych słowach wypowiadali się o pracy, którą wykonał operator równiarki, jednocześnie zwracając sołtysowi Czesławowi Gagajkowi uwagę na kolosalną ilość dziur na drogach. Drugim ważnym wątkiem omawianym tego dnia był wandalizm. Mieszkańcy mieli żal do sołtysa, iż nie zgłaszał w odpowiednim czasie szkód wyrządzonych przez nieznanych sprawców. Jak się okazało - w miejscach, w których doszło do niszczenia mienia publicznego, zainstalowany jest monitoring, co dodatkowo wywołało złość wśród mieszkańców – Skoro istnieje monitoring i rejestruje obraz w tych miejscach, gdzie doszło do uszkodzenia dajmy na to ławki, to dlaczego winny nie został pociągnięty do odpowiedzialności? - zastanawiał się jeden z nich. Tego dnia w kierunku sołtysa padło jeszcze kilka zarzutów Trzeba jasno powiedzieć, że jako sołtys zmarnowałeś nasze pieniądze rzucając trawę na beton. Tam, gdzie myśmy tą trawę posieli i prywatnie o nią dbali, to trawa rośnie do dziś – zwrócił się do sołtysa jeden z mieszkańców wsi. Czesław Gagajek próbował obronić się przed zarzutami mieszkańców – Gdyby było mokro, to trawa wyrosłaby w tym miejscu, w którym ją zasiałem – powiedział.

Ponadto, większość zgromadzonych w świetlicy osób zgodnie stwierdziło, iż ich wieś jest jedną z najbrzydszych w całej gminie. Aby zacząć rozwiązywać ten problem, mieszkańcy postanowili przeznaczyć część kwoty z funduszu sołeckiego na zakup koszy na śmieci, przez co ilość odpadów leżących na trawnikach oraz chodnikach powinna się zmniejszyć. Powrócił również temat złego ulokowania skrzynek pocztowych – Tam starsze osoby nie mają jak podejść, ponieważ albo robi się tam błoto, albo jest niebezpiecznie ślisko – mówiła jedna z mieszkanek.

Po długich dyskusjach i naradach, mieszkańcom ostatecznie udało podzielić się fundusz sołecki. W 2019 roku sołectwo ma do wydania dokładnie 34 396,78 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na następujące cele:

Konserwacja placów zabaw – 800 zł
Konserwacja i przegląd świetlicy – 1 350 zł
Remont łazienki – 2 000 zł
Organizacja imprezy przedszkolnej – 500 zł
Organizacja imprezy pn. Dzień Dziecka – 1 600 zł
Zakup ławek – 1 500 zł
Organizacja imprezy pn. Piknik Rodzinny – 1 500 zł
Zakup paliwa do kosiarki – 900 zł
Zakup kruszywa na drogi – 10 000 zł
Zakup taczki, grabi oraz łopat – 1 900 zł
Zakup koszy na śmieci – 600 zł
Wykonanie wieńca dożynkowego – 400 zł
Oświetlenie placu zabaw (wykonanie dokumentacji) 1 346, 78 zł
Remont świetlicy – 10 000 zł

Oceń artykuł: 1 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (8)

  Sadkowianin Jeden, w dniu 14-09-2018 22:33:04 napisał:

  ale heca, a mogło być tak słodko, brawa dla redaktora, prawda zwycięży zawsze

  odpowiedz

  • -4 (4)

  Ghh, w dniu 18-09-2018 08:18:27 napisał:

  Macie najmądżejszego p. Palacza nie dajecie rady zróbcie go sołtysem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Terminale płatnicze
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Masaż leczniczy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)