Dziś mamy 3 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Podpisano umowę z wykonawcą

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

W dniu 14.11.2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy miało miejsce # podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

Wykonawca zadania - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o., ul. Biskupińska 11, 85-375 Bydgoszcz został wyłoniony w wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w w/w postępowaniu, w którym kryterium była cena – 60% i okres gwarancji – 40%. 

Wykonanie przedmiotu umowy przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud” – Przemysłówka Sp. z o.o. zostało wycenione na kwotę 10 453 183,46 zł brutto. Termin zakończenia robót określono na 28.05.2021r. Nadzór nad prawidłową realizacją zadania z ramienia Gminy Mrocza pełnić będzie inspektor nadzoru inwestorskiego – Obsługa Inwestycji Jacek Jankowiak.

Umowa na wykonanie obiektu została podpisana przez Burmistrza Miasta i Gminy  Mrocza - Leszka Klesińskiego oraz Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza – Małgorzatę Konkowską – Górecką oraz Członków Zarządu firmy – „Ebud”: Andrzeja Bulerę oraz Włodzimierza Karolczaka.
Zadanie polegające na budowie obiektu przedszkola uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 760 000,00 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania: Inwestycje w infrastrukturę przedszkolną. Gmina Mrocza otrzymała również na ten cel wsparcie w wysokości 500 000 zł z Rezerwy Celowej Prezesa Rady Ministrów.

Ponadto Gmina Mrocza otrzymała wsparcie w wysokości 426 235,34 zł dla projektu pt:. „Aktywnie  w świat – zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka w gminie Mrocza”. W ramach napisanego projektu planowane są m.in. zajęcia dodatkowe dla dzieci:  z rytmiki, z psychologiem - zajęcia wspierające społeczno-emocjonalny rozwój dziecka, z gimnastyki korekcyjnej, logopedyczne oraz z języka angielskiego. W wybudowanym przedszkolu zatrudnionych zostanie dodatkowo 3 nauczycieli i 5 nauczycieli podniesie kwalifikacje w ramach szkoleń i kursów.

materiał: Ewelina Musiał/UMiG w Mroczy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)