Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

09 września 2014
Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym

Brzykcy i Popczyński najlepsi

fot. KP

fot. KP

Para Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński zwyciężyła w poniedziałkowym turnieju brydżowym w Nakle. Turniej ten był równocześnie wrześniową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turniej, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. Spośród 12 turniejów Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, klasyfikowanych jest 8 najlepszych rezultatów. W eliminacjach tych uczestniczy również nakielska sekcja brydża sportowego.

W poniedziałek, 8 września rozegrano w Nakle turniej będący wrześniową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Wystąpiło aż 14 par z: Nakła, Kcyni, Mroczy, Szubina i Więcborka. Grano na zapis maksymalny.

Zwyciężyła para Czarnych-Zelan Nakło: Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński. Drugie miejsce przypadło duetowi Stefan Kamiński (Tarpan Mrocza)/Zdzisław Świtalski (Nakło). Na trzecim miejscu uplasował się para Czarnych Roman Łusiak/Piotr Wołowski. Czwarte miejsce przypadło parze Włodzimierz Heymann (Tarpan)/Alfred Nowak (Czarni). Na piątej pozycji uplasowała się para z Kcyni, reprezentująca Instalator Pelikan Szubin - Michał Kaczmarek/Zbigniew Kaczmarek.

Wynik procentowy zwycięzców daje szanse na zdobycie kolejnych punktów rankingowych. Punkty dostaje tylko 50 najlepszych par z ok. 800, które występują w eliminacjach.

Wyniki:
1. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 61.36%
2. Stefan Kamiński/Zdzisław Świtalski - 56.82%
3. Roman Łusiak/Piotr Wołowski - 56.31%
4. Włodzimierz Heymann/Alfred Nowak - 56.06%
5. Michał Kaczmarek/Zbigniew Kaczmarek - 53.28%
6. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 52.02%
7. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak - 51.01%
8. Rajmund Fons/Marian Zarembski - 48.48%
9. Krzysztof Cyran/Dariusz Borkowski - 46.97%
10. Brunon Kaczmarek/Marceli Pluciński - 46.46%
11. Michał Krzoska/Mariusz Wróblewicz - 45.96%
12. Jan Nowakowski/Jerzy Brzeziński - 44.70%.
12. Mariusz Błażyński/Zbigniew Pełka - 44.70%
14. Tadeusz Koniec/Tadeusz Nitka - 35.86%.

Oceń artykuł: 152 142

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -7 (9)

    ja, w dniu 09-09-2014 20:29:54 napisał:

    Jacy zapijaczeni ci ludzie przy tych stolikach.Sorki l wyglądaja jak menele a jeden to nawet sikał w amfiteatrze pod drzewem.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Sprawdzanie geometrii kół
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Nowe stylizacje
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)