Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2020

Briefing w KWP w Bydgoszczy. Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się briefing, którego tematem #była inauguracja "Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020" oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek letni. Podczas briefingu przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas zbliżających się wakacji.

Dzisiaj (25.06.2020r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się briefing, podczas którego policjanci omówili "Mapę Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020" oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek letni.

Każdego dnia, przez okres wakacji (od 26 czerwca do 1 września br.), prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryć będzie się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informację na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas briefingu policjanci omówili jak będzie wyglądać taka kontrola autokaru, oraz że będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny autobusu, jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Na koniec policjanci przypomnieli, że wakacje to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach i zaapelowali do kierowców o rozsądek i rozwagę !!!

Materiał: asp. Remigiusz Rakowski

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Skup i sprzedaż części
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)