Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Boże Ciało w Mroczy. Wierni przeszli ulicami miasta

fot. MM

fot. MM

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.# Obchodzone jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Wierni wychodzą tego dnia na ulice, biorąc udział w uroczystych procesjach. Jest to zaproszenie Jezusa do wkroczenia w naszą codzienność oraz wyznanie jego panowania nad światem i prawa do obecności w publicznym życiu.

W Mroczy uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się w miejscowej parafii, gdzie proboszcz ks. Wojciech Cierniak odprawił mszę świętą. Po nabożeństwie, wierni podążali ulicami miasta, wyznając przy tym swoją wiarę. Uczestnicy procesji zatrzymywali się przy symbolicznych ołtarzach, słuchając ewangelii związanych z Eucharystią.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Tadziu, w dniu 20-06-2019 18:05:23 napisał:

    Najbardziej podoba mi się zawsze A. Brzóska, obojętnie jaka impreza by nie była, jakie zdjęcie z nim by nie było, to on zawsze patrzy w obiektyw aparatu ,a spróbujcie tylko nie zrobić mu zdjęcia..! Haha

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Lakiernictwo
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Rolery - mezoterapia skóry
Lipoliza injekcyjna
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Botox zmarszczki lwie
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)