Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Boże Ciało w Mroczy. Wierni przeszli ulicami miasta

fot. MM

fot. MM

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.# Obchodzone jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Wierni wychodzą tego dnia na ulice, biorąc udział w uroczystych procesjach. Jest to zaproszenie Jezusa do wkroczenia w naszą codzienność oraz wyznanie jego panowania nad światem i prawa do obecności w publicznym życiu.

W Mroczy uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się w miejscowej parafii, gdzie proboszcz ks. Wojciech Cierniak odprawił mszę świętą. Po nabożeństwie, wierni podążali ulicami miasta, wyznając przy tym swoją wiarę. Uczestnicy procesji zatrzymywali się przy symbolicznych ołtarzach, słuchając ewangelii związanych z Eucharystią.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Tadziu, w dniu 20-06-2019 18:05:23 napisał:

    Najbardziej podoba mi się zawsze A. Brzóska, obojętnie jaka impreza by nie była, jakie zdjęcie z nim by nie było, to on zawsze patrzy w obiektyw aparatu ,a spróbujcie tylko nie zrobić mu zdjęcia..! Haha

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Konstrukcje stalowe
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)