Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Bieg na 5 km. „IV Potulicka Piątka”

fot. ppor. Izabella Mróz-Konwińska

fot. ppor. Izabella Mróz-Konwińska

1 czerwca 2019 roku odbył się IV Bieg Przełajowy na 5 km „Potulicka Piątka”# o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

Bieg
W tym roku do startu przystąpiło aż 51 biegaczy. To o dwa razy większa liczba niż w roku ubiegłym. W związku z faktem, że bieg odbywał się w Dniu Dziecka, dodatkową atrakcją był spersonalizowany numerek zawodnika przedstawiający różne postaci – bohaterów dziecięcych bajek. Trasa biegu wyznaczona została na 2,5 km pętli ulicami oraz leśnymi i polnymi ścieżkami Potulic. Start i meta biegu znajdowała się na terenie boiska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W biegu wziął także udział nauczyciel tej szkoły i miłośnik biegania - Marek Frąckowiak wraz z kilkoma swoimi uczniami. Zakład Karny w Potulicach był reprezentowany przez dziesięcioro funkcjonariuszy, a nasza formacja przez łączną ilość 14 funkcjonariuszy. Po przekroczeniu linii mety każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal finiszera.

Puchary i medale
Na koniec zawodów mjr Adam Suchomski - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach wręczył zwycięzcom klasyfikacji open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji służb mundurowych puchary i medale. Większość biegaczy zapowiedziała już chęć wzięcia udziału w przyszłorocznej piątej edycji biegu.

Klasyfikacja open kobiet:
1 miejsce – Urbańska Emilia Łochowice 25:23
2 miejsce – Frąckowiak Agata Potulice 28:15
3 miejsce – Gołata Ewa Inowrocław 29:44

Klasyfikacja open mężczyzn:
1 miejsce – Starszak Marcin Osiek 18:52
2 miejsce – Bąk Dariusz Osiek 20:12
3 miejsce – Bąk Oskar Mąkowarsko 21:01

Klasyfikacja open kobiet (służby mundurowe):
1 miejsce – Schulz Milena ZK Potulice 27:03
2 miejsce – Cichulska Quaas Izabela Bydgoszcz 30:40
3 miejsce – Barcikowska Weronika ZK Koronowo 35:26

Klasyfikacja open mężczyzn (służby mundurowe):
1 miejsce – Zimmer Łukasz JW Nr 1109 Grudziądz 19:12
2 miejsce – Andrzejewski Marcin 8 BREM Kołobrzeg 20:25
3 miejsce – Retecki Krzysztof ZK Bydgoszcz Fordon 20:34

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)