Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 marca 2019

Bezpłatne szkolenia w ZUS-ie. Zostały jeszcze wolne miejsca

fot. archiwum

fot. archiwum

Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szkolenia w # marcu.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności
w ZUS”, „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” oraz „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 20, 21 i 28 marca o godz. 9:00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

Podczas szkolenia „Rozliczenia na kontach płatników składek po wprowadzeniu prostych płatności w ZUS” omówione zostaną m.in. zasady podziału jednej wpłaty na Fundusze, zasady rozliczania składek.

W trakcie szkolenia „Prawidłowość wystawiania zaświadczeń przez płatnika o zatrudnieniu i wynagrodzeniu - tzw. RP-7 dla podległych pracowników” eksperci wyjaśnią:
• obowiązek sporządzania i zakres Rp-7,
• wymogi formalne oraz część kadrowa Rp-7,
• zasady wypełniania tabeli wynagrodzeń,
• Rp-7 dla przekraczających limity wynagrodzeń,
• załączniki.

Natomiast podczas szkolenia „Zasady poprawnego wypełniania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych” omówione zostaną:
• zgłoszenie do ubezpieczeń - kiedy korekta a kiedy ponowne zgłoszenie,
• zmiana danych identyfikacyjnych,
• zmiana pozostałych danych,
• korekta dokumentów rozliczeniowych: RSA, kiedy wyzerowanie a kiedy wycofanie raportu; ustalenie i rozliczenie 30-krotności, zmiana kodu w trakcie miesiąca, zgon ubezpieczonego,
• zamawianie replik.

materiał: Krystyna Michałek 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble młodzieżowe systemowe
Meble kuchenne
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble łazienkowe
Sprawdzanie świateł
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)