Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 października 2019

Bezpieczne liceum. Uczniowie poznali zagrożenia sieci internetowej

fot. pow.

fot. pow.

17.09.19r. w ramach działań profilaktycznych odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie warsztaty dla rodziców „Bezpieczeństwo młodzieży w sieci i mechanizmy uzależnień”.

Celem zajęć było uświadomienie rodzicom ich roli w związku z bezpiecznym korzystaniem z Internetu przez młodzież, okazanie rodzicom źródeł podejmowania zachowań ryzykownych przez młodych ludzi oraz uzmysłowienie roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci.

Rodzice zapoznani zostali z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się również,  co mogą zrobić, żeby uchronić dzieci przed zagrożeniami. Poznali również mechanizmy uzależnień. Podczas zajęć zaprezentowano rodzicom zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.

15.10.2019 r. oraz 17.10.2019 r. odbyły się również warsztaty dla uczniów pod hasłem „Mechanizmy uzależnień i zagrożenia w sieci internetowej ”. Zajęcia poprowadził pan Krzysztof Ratke certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Głównym celem zajęć było zapobieganie sięganiu młodzieży po środki psychoaktywne oraz uświadomienia im mechanizmów uzależnienia. Młodzież podczas zajęć nabyła wiedzę na temat czynników chroniących i czynników ryzyka oraz skutecznych metod odmawiania. Uczniowie poznali sposoby identyfikowania i weryfikowania zagrożeń w sieci internetowej.

Szkoła chroniąc uczniów przez zagrożeniami sprawia, że „Młodzież czuje wsparcie, potrafi przeciwstawić się niekorzystnym zjawiskom, ma większą satysfakcję, jest zadowolona i zdrowsza”.  Warsztaty sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)