Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 października 2019

Bezpieczne liceum. Uczniowie poznali zagrożenia sieci internetowej

fot. pow.

fot. pow.

17.09.19r. w ramach działań profilaktycznych odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie warsztaty dla rodziców „Bezpieczeństwo młodzieży w sieci i mechanizmy uzależnień”.

Celem zajęć było uświadomienie rodzicom ich roli w związku z bezpiecznym korzystaniem z Internetu przez młodzież, okazanie rodzicom źródeł podejmowania zachowań ryzykownych przez młodych ludzi oraz uzmysłowienie roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci.

Rodzice zapoznani zostali z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się również,  co mogą zrobić, żeby uchronić dzieci przed zagrożeniami. Poznali również mechanizmy uzależnień. Podczas zajęć zaprezentowano rodzicom zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.

15.10.2019 r. oraz 17.10.2019 r. odbyły się również warsztaty dla uczniów pod hasłem „Mechanizmy uzależnień i zagrożenia w sieci internetowej ”. Zajęcia poprowadził pan Krzysztof Ratke certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Głównym celem zajęć było zapobieganie sięganiu młodzieży po środki psychoaktywne oraz uświadomienia im mechanizmów uzależnienia. Młodzież podczas zajęć nabyła wiedzę na temat czynników chroniących i czynników ryzyka oraz skutecznych metod odmawiania. Uczniowie poznali sposoby identyfikowania i weryfikowania zagrożeń w sieci internetowej.

Szkoła chroniąc uczniów przez zagrożeniami sprawia, że „Młodzież czuje wsparcie, potrafi przeciwstawić się niekorzystnym zjawiskom, ma większą satysfakcję, jest zadowolona i zdrowsza”.  Warsztaty sfinansowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)