Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie z szubińskim dzielnicowym

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Szubiński dzielnicowy, mł. asp. Damian Ziółkowski podczas spotkania z # uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 opowiadał o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z dróg. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel szubińskiej „Mrówki”, który przyniósł dla dzieci prezenty.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które prawie każdego dnia pokonują wiele ulic w drodze do szkoły, mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się z uczniami z klas I – III miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Celem wizyty dzielnicowego było przypomnienie dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówienie najważniejszych przepisów dotyczących pieszych oraz wskazanie niebezpieczeństw związanych z łamaniem przepisów drogowych. Policjant przypominał, którą stroną drogi pieszy winien się przemieszczać oraz w jakich miejscach przechodzić przez jezdnię.

Dzieci dowiedziały się również, jak  ważne jest noszenie tzw. „odblasków” oraz jaką rolę one pełnią. W spotkaniu zorganizowanym w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” udział wziął także przedstawiciel PSB Mrówka z Szubina, który obdarował maluchy odblaskowymi opaskami i kolorowymi planami lekcji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Pokój dzienny/ jadalnia
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Usługi transportowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)