Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Bezpieczeństwo podczas wakacji. Uczniowie wysłuchali pogadanki

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje i nie tylko, rozmawiali podczas spotkania z # uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle policyjni profilaktycy. Zajęcia zorganizowano dla uczniów z klas II-VII.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle na zajęciach profilaktycznych. Spotkanie zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas nadchodzących wakacji. 

Zajęcia przeprowadzono z podziałem na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas II – III mundurowi rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominali przepisy drogowe, informowali jakie jest znaczenie poszczególnych znaków i sygnałów drogowych i jak na ulicy winien zachowywać się pieszy.

Uczniowie usłyszeli także o niebezpieczeństwach związanych z zawieraniem bliższych kontaktów z nieznajomymi i sposobach, jak się tych niebezpieczeństw ustrzec. Nie zabrakło także porad na temat bezpiecznego korzystana z kąpielisk oraz spędzania czas wolnego poza domem.

W klasach starszych policjanci omówili zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Mowa była też o łamaniu prawa przez nieletnich i konsekwencjach, jakie za to grożą. Mundurowi przestrzegali przed popełnianiem czynów, za które grozi odpowiedzialność prawna, a także zachowaniami, które świadczyć mogą o demoralizacji nieletniego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)