Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Bezpieczeństwo podczas wakacji. Uczniowie wysłuchali pogadanki

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje i nie tylko, rozmawiali podczas spotkania z # uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle policyjni profilaktycy. Zajęcia zorganizowano dla uczniów z klas II-VII.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle na zajęciach profilaktycznych. Spotkanie zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas nadchodzących wakacji. 

Zajęcia przeprowadzono z podziałem na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas II – III mundurowi rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominali przepisy drogowe, informowali jakie jest znaczenie poszczególnych znaków i sygnałów drogowych i jak na ulicy winien zachowywać się pieszy.

Uczniowie usłyszeli także o niebezpieczeństwach związanych z zawieraniem bliższych kontaktów z nieznajomymi i sposobach, jak się tych niebezpieczeństw ustrzec. Nie zabrakło także porad na temat bezpiecznego korzystana z kąpielisk oraz spędzania czas wolnego poza domem.

W klasach starszych policjanci omówili zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Mowa była też o łamaniu prawa przez nieletnich i konsekwencjach, jakie za to grożą. Mundurowi przestrzegali przed popełnianiem czynów, za które grozi odpowiedzialność prawna, a także zachowaniami, które świadczyć mogą o demoralizacji nieletniego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)