Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Bezpieczeństwo podczas wakacji. Uczniowie wysłuchali pogadanki

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje i nie tylko, rozmawiali podczas spotkania z # uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle policyjni profilaktycy. Zajęcia zorganizowano dla uczniów z klas II-VII.

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle na zajęciach profilaktycznych. Spotkanie zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas nadchodzących wakacji. 

Zajęcia przeprowadzono z podziałem na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas II – III mundurowi rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominali przepisy drogowe, informowali jakie jest znaczenie poszczególnych znaków i sygnałów drogowych i jak na ulicy winien zachowywać się pieszy.

Uczniowie usłyszeli także o niebezpieczeństwach związanych z zawieraniem bliższych kontaktów z nieznajomymi i sposobach, jak się tych niebezpieczeństw ustrzec. Nie zabrakło także porad na temat bezpiecznego korzystana z kąpielisk oraz spędzania czas wolnego poza domem.

W klasach starszych policjanci omówili zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Mowa była też o łamaniu prawa przez nieletnich i konsekwencjach, jakie za to grożą. Mundurowi przestrzegali przed popełnianiem czynów, za które grozi odpowiedzialność prawna, a także zachowaniami, które świadczyć mogą o demoralizacji nieletniego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)