Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2019

Bezpieczeństwo podczas ferii. Ważna lekcja dla każdego dziecka

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie mieli okazję posłuchać lekcji # przeprowadzonej przez dzielnicowego, który opowiadał o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Tomasz Bukowski spotkał się z uczniami klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Podczas pogadanek mundurowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii.

We wszystkich grupach dzielnicowy mówił o zasadach, o których dzieci winny pamiętać w czasie ferii. Przypominał o zachowaniu ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególną uwagę zwracał na to, jak dzieci winny zachowywać się podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał jednocześnie przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystania z lodowisk utworzonych na stawach i innych akwenach.

Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak należy zachowywać się w przypadku zaczepienia przez osobę obcą oraz ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Dzieci chętnie dzieliły się z policjantem swoimi spostrzeżeniami i odpowiadały na pytania, a za aktywność na zajęciach otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Pomoc drogowa
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie świateł
Szafy przesuwne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)