Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2019

Bezpieczeństwo podczas ferii. Ważna lekcja dla każdego dziecka

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie mieli okazję posłuchać lekcji # przeprowadzonej przez dzielnicowego, który opowiadał o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Tomasz Bukowski spotkał się z uczniami klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Podczas pogadanek mundurowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii.

We wszystkich grupach dzielnicowy mówił o zasadach, o których dzieci winny pamiętać w czasie ferii. Przypominał o zachowaniu ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególną uwagę zwracał na to, jak dzieci winny zachowywać się podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał jednocześnie przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystania z lodowisk utworzonych na stawach i innych akwenach.

Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak należy zachowywać się w przypadku zaczepienia przez osobę obcą oraz ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Dzieci chętnie dzieliły się z policjantem swoimi spostrzeżeniami i odpowiadały na pytania, a za aktywność na zajęciach otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Masaż leczniczy
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Krzesło młodzieżowe
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)