Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Bezpieczeństwo na peronie. Akcje prowadzone przez PKP

fot. archiwum

fot. archiwum

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje # ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Straż Ochrony Kolei zwiększa liczbę funkcjonariuszy na stacjach i przystankach, z których dzieci i młodzież będą wyruszały na ferie. Dodatkowe patrole będą także w okolicach wiaduktów, mostów i nasypów kolejowych, by reagować na próby nielegalnego przekraczania torów lub nieodpowiedzialne zabawy. W ciągu doby około 400 wspólnych patroli Straży Ochrony Kolei, policjantów i Żandarmerii Wojskowej będzie pilnowało bezpieczeństwa podróżnych.

Do monitorowania i zabezpieczenia terenów przy liniach kolejowych wykorzystywane będą mobilne centra monitoringu, fotopułapki, termo i noktowizory, samochody terenowe. Do akcji będą włączone patrole z psami.
Ferie zimowe to także czas na dziesiątki dodatkowych akcji ulotkowych na przejazdach kolejowo-drogowych. Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będą działać szczególnie na przejazdach w pobliżu miejscowości wypoczynkowych i w województwach, w których trwają ferie.

Akcje organizowane są w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko! - to kontynuacja całorocznych spotkań edukacyjnych w szkołach, przypominanie zasad bezpieczeństwa, obowiązujących obok i na terenie kolejowym. W 2018 r. roku było prawie 1000 spotkań. Dzięki nim ponad 40 tysięcy najmłodszych dodatkowo zyskało wiedzę o bezpieczeństwie. Omawiane były zasady bezpiecznego przechodzenia przez tory, zachowanie w podróży pociągiem, na peronach.

Uwaga na przejazdach !
Kierowcy wyjeżdżający na wypoczynek powinni bezwzględnie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i torów. Należy uwzględnić warunki atmosferyczne i położenie skrzyżowania. Aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom wszystkie 14-tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zostało dodatkowo oznakowanych żółtymi naklejkami. Znajdują się na nich trzy ważne numery: numer identyfikacyjny przejazdu, alarmowy 112 i awaryjny do zespołów technicznych.

W momencie zagrożenia życia należy zadzwonić na numer 112 i podać z naklejki numer identyfikacyjny przejazdu Dzięki temu operatorzy 112 i kolejarze mogą szybko wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. W przypadku usterki niezagrażającej życiu, dzwonić należy na numery do służb technicznych.

materiał: Mirosław Siemieniec

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (10)

  Nakielanin , w dniu 12-01-2019 13:43:51 napisał:

  W nakle by się przydała przebudowa tego jak to można nazwać dworcem pkp. Kasy nie ma brud syf smród nic więcej i te smoki co szukają noclegowni proponuję zmianę nazwy na noclegownia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (11)

  kk, w dniu 12-01-2019 15:39:01 napisał:

  To to nazywa się jeszcze dworzec ? Syf smród i kupy - wizytówka Nakła.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  nako, w dniu 12-01-2019 16:38:53 napisał:

  dwORZEC PKP to chyba żart ch...... knurmia wodorosty muł i dopiero dwORZEC PKP

  odpowiedz

  • 11 (11)

  Knob, w dniu 12-01-2019 18:58:09 napisał:

  Aż strach pomyśleć o przechodzenia z dzieckiem na perony w Nakle. Proponuję władzą kolei i naszego miasta przejść się tunelem na perony ale może tak w godzinach wieczornych lub wcześnie rano. Powodzenia życzę.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  pkp, w dniu 12-01-2019 20:26:19 napisał:

  Popieram tylko ubierzcie kalosze bo lakierki sobie pobrudzicie od odchodów.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  podróżniczka, w dniu 12-01-2019 21:03:07 napisał:

  Miasto powiatowe a strach wieczorem czekać na peronie na pociąg. W poczekalni dworca pkp przesiadują bezdomni i młodzież, która robi sobie grupowe spotkania. Szkoda, że patrole policji nie robią kontroli szczególnie wieczorem.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Hymel Jadwiga, styrta, w dniu 13-01-2019 11:06:09 napisał:

  Jedyne co zrobili to bramę,i muszę nadrabiać zamiast pod szlabanem od razu przez tory, wejście przez poczekalnie,i pod perony tunelem, to wszystko się we mnie otwiera....

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ala, w dniu 13-01-2019 11:43:41 napisał:

  Jaki ładny ten nakielski dworzec na tym zdjęciu. Z którego roku to zdjęcie? Nawet zieleń jest, której coraz mniej, bo ludziska tną co mogą.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  ramirezwss, w dniu 13-01-2019 13:12:51 napisał:

  Duży problem to rozkład jazdy , który nie pasuje pracującym na zmiany , 20 lat temu jak poszedłem rano na pociag to tłum z 2 peronów go atakowal a wagony były nabite po dechy, dziś przewoza powietrze , ale skoro rozkład nie pasuje to trzeba autem pojechać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  ja, w dniu 13-01-2019 20:16:03 napisał:

  Ten dworzec, aż się prosi o remont, Czy nikt tego nie widzi, przecież to miasto powiatowe. Może by należało przeznaczyć pieniądze na dworzec a nie na parkingi.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nunia, w dniu 15-01-2019 04:30:06 napisał:

  Czy to mozna nazwać PKP wstyd i hańba dla Nakla na poczekalni smród brud pełno bezdomnych młodzieży którą pali niewiadomo co strach tam poczekać na pociag bo niewiadomo czy ci czyms przywala lub okradna są 2 ławki tylko na ktorych na jednej śpią A ba drugiej siedza i zaczepiaja A przejście pod tunelem naprawde przejść tam to masakra nasrane narzygane syf totalny Wstyd dla Nakla

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Szafy przesuwne
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Kanapa
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)