Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2021

Bezpieczeństwo na drodze tematem spotkania policjantów z uczniami

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Policjanci z nakielskiej komendy podczas zajęć profilaktycznych# zorganizowanych dla uczniów z Paterka, omówili zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez rowerzystów. Dzieci miały też okazję podejść do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową.

Aby zdobyć kartę rowerową dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien zgodnie z przepisami zachowywać się na skrzyżowaniach.

W ostatnich dniach policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, wspólnie z mundurowymi „drogówki” przeprowadzili praktyczną część egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas IV-V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku.

Egzamin poprzedziła pogadanka na temat zasad bezpiecznego korzystania z jednośladu i obowiązkowego wyposażenia roweru. Nie zabrakło też omówienia zasad ruchu drogowego oraz znaczenia poszczególnych znaków drogowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski i słodkie upominki ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Nakła oraz Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS, a także kamizelki odblaskowe przekazane przez nakielskie Starostwo Powiatowe.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)