Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Bezpieczeństwo dzieci przede wszystkim. Policjanci kontrolowali auta

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Rodzice często w pośpiechu przywożąc dziecko do szkoły czy przedszkola zapominają o # właściwym zapięciu swojej pociechy w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym. Czy dzieci są bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewożone w autach, sprawdzali wczoraj w Kcyni miejscowi policjanci.

Szczególnie w godzinach rannych natężenie ruchu w rejonie placówek oświatowych jest bardzo duże. Rodzice często dowożą swoje pociechy do szkół i przedszkoli. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych wczoraj (11.12.19) policjanci z komisariat w Kcyni sprawdzali czy dzieci przewożone są w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Mundurowi kontrolowali auta pod miejskim przedszkolem oraz szkołą podstawową, zwracając uwagę czy dzieci podróżują w fotelikach bądź innych urządzeniach przytrzymujących i czy są w nich prawidłowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Niestety nie wszyscy skontrolowani rodzice przewozili dzieci zgodnie z przepisami. Zdarzyli się i tacy, których dzieci owszem siedziały w fotelikach, ale w ogóle nie były zapięte pasami. Rodzice ci zostali pouczeni oraz poinformowani jak wielki wpływ na bezpieczeństwo dziecka ma właściwe zapięcie pasów bezpieczeństwa podczas podróży.  

Rozmowy z kierującymi były też doskonałą okazją, aby przypominać im o właściwym przygotowaniu auta do podróży w tym przede wszystkim o oczyszczeniu szyb ze szronu i innych nalotów, które powodują ograniczenie widoczności.

Podobne kontrole będą z całą pewnością powtarzane, a wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Meble łazienkowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Test amortyzatorów
Odchudzanie
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)