Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Będzie strefa płatnego parkowania? Są takie plany

W Nakle i częściowo w Mroczy są już strefy płatnego parkowania. W Kcyni mówiło się o tym głośno # pod koniec ubiegłej kadencji, ale póki co temat ucichł. W końcu przyszedł czas na Szubin, choć to dopiero wstępny plan.

To, że samochodów z roku na rok jest coraz więcej, wiedzą chyba wszyscy. To, że w Szubinie brakuje już miejsc parkingowych, też doskonale widać, zwłaszcza w dni targowe. O to, aby chociażby na ulicy 3 Maja wprowadzić ograniczenie czasowe parkowania, apeluje Gminna Rada Seniorów. Urząd jednak ku temu się nie przychyla, ale powoli zaczyna myśleć o czymś innym...

Na sierpniowym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej wiceburmistrz Wioletta Borys Stachowiak wspomniała o planach utworzenia w mieście strefy płatnego parkowania. Czy oznacza to, że lada moment za parkowanie w Szubinie trzeba będzie zapłacić? Otóż nie. Na razie kierowcy nie muszą martwić się o to, aby w portfelu mieć zawsze jakieś „drobne”.

- Obecnie jesteśmy na etapie rozpoznawania tego zagadnienia. Nawiązaliśmy kontakt z samorządami, w których takowa strefa już funkcjonuje i które to podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. W przyszłym roku budżetowym rozważymy opracowanie planu utworzenia takiej strefy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i podaniem jej szczegółów do publicznej wiadomości, sprawa zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej i poddana dyskusji z radnymi – wyjaśnia Wioletta Borys-Stachowiak.

Co najbardziej zainteresuje mieszkańców? Za pewne to, jakie ulice, place, parkingi miałyby zostać objęte strefą, jakiej wysokości opłaty miałyby obowiązywać w Szubinie, czy przewidywane są ulgi dla np. niepełnosprawnych, mieszkańców, którzy nie mają miejsca do parkowania na podwórzu lub Honorowych Dawców Krwi, a przede wszystkim, od kiedy miałaby obowiązywać strefa płatnego parkowania.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Pio, w dniu 15-09-2019 18:45:44 napisał:

  Dobry pomysl 3 maja rynek Kościuszki nakielska i parking przy banku powinny byc płatne

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 15-09-2019 21:29:12 napisał:

  Żadnych płatnych parkingów bez sensu lepiej monitoring to jest pilniejsze

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szubiniak, w dniu 17-09-2019 07:15:04 napisał:

  Wbić się samochodem na 15-20 min.na ul.Maja to horror.Może płatne parkowanie ten problem rozwiąże,czas najwyższy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Makijaż na każdą okazję
Masaż leczniczy
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa domu pod klucz
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)