Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Bardzo udana jesień młodych piłkarzy. LUKS Feniks Mrocza na drugim miejscu

fot. pow.

fot. pow.

W ostatni weekend listopada br. młodzicy klubu Feniks Mrocza zakończyli rywalizację# w grupie III KPZPN. Zakończenie rundy było bardzo udane, gdyż po ostatnich wygranych meczach, młodzi piłkarze zdobyli wicemistrzostwo grupy.

Wart podkreślenia jest fakt, że jako jedyny zespół ligi Feniks zwyciężył z mistrzami ligi - piłkarzami Gromu Więcbork. Drużyna z Mroczy w czasie rozgrywek zwyciężyła 10 krotnie i poniosła 4 porażki, co w całej rundzie pozwoliło na zdobycie 30 punktów i ustanowienie stosunku bramek 42:18.

Początek rundy jesiennej nie wskazywał na tak pozytywne zakończenie. Chłopcy bardzo ciężko wchodzili w powakacyjny rytm szkolno- treningowy i przegrali 2 pierwsze mecze ( z zespołami Sępólna i Potulic). Po trudnym początku rozgrywek, przełomowym okazał się zwycięski mecz wyjazdowy w Więcborku ( 3- 0), po którym młodzi piłkarze uwierzyli w swoje możliwości. Miało to również bezpośredni wpływ na frekwencję oraz zaangażowanie na treningach.

W tym sezonie na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Każdy z piłkarzy miewał swoje lepsze i gorsze chwile, ale zawsze ambitnie walczył o końcowy rezultat i za to należą się brawa.
Skład drużyny: Franek Gondek, Paweł Gondek, Jakub Chołys, Jakub Hamowski, Sebastian Moczadło, Szymon Piątkowski, Adrian Durau, Miłosz Dziamecki, Cyprian Frankowski, Jakub Pacholski, Kacper Deja, Bartosz Pyszka, Oskar Jasiorowski, Mikołaj Bąk, Dominik Wyrzykowski oraz kapitan zespołu Kasjan Wiese.

Podkreślić należy duże zaangażowanie rodziców, sponsorów klubu oraz pani Marii Grochowskiej, która czuwa nad zdrowiem piłkarzy. Drużyna piłkarzy jak i cała działalność klubu LUKS FENIKS Mrocza dofinansowana jest między innymi ze środków UiM Gminy Mrocza na rozwój sportu na terenie MiG Mrocza w 2019 roku.Trenerem zespołu jest Marcin Klebs.

1.Grom Więcbork 37 (54:8)
2.Feniks Mrocza 30 (42:18)
3.Krajna Sępólno 29 (51:20)
4.Dąb Potulice 19 (39:42)
5.Unia Solec Kujawski 16 (17:21)
6.LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska 14 (25:47)
7.Victoria Koronowo 14 (30:41)
8.Mezar Nakło 1 (15:73)

materiał: Marcin Klebs

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)