Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Bardzo niska frekwencja. Tylko 10 mieszkańców na zebraniu

fot. BG

fot. BG

Prawie 15 tys. zł mieli do podziału mieszkańcy sołectwa # Głogowiniec w ramach funduszu sołeckiego na przyszły rok. Nieduża kwota pozwoli zrealizować jednak szereg mniejszych i większych zadań.

Na zebranie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej przybyło zaledwie 10 mieszkańców. Podobnie jak w innych sołectwach, obecny na nim był burmistrz Marek Szaruga, który zabierając głos wspomniał o tym skąd się bierze fundusz sołecki, a także o algorytmie, który decyduję o tym, jaką kwotą dane sołectwo będzie dysponować. - Te pieniądze są bardzo pilnowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, który sprawdza, czy nie są czasem aby „przejadane” – dodał. Stąd też duży nacisk kładzie się przede wszystkich na inwestycję, które mają chociaż w małym stopniu polepszyć życie mieszkańców. Imprezy integracyjne powinny schodzić w tym wypadku na dalszy plan.

Sołectwo Głogowiniec miało do podziału 14 891,73 zł. Nie była to duża kwota, ale dyskusja nad podziałem trwała kilkadziesiąt minut. Ostatecznie mieszańcy zdecydowali, że pieniądze zostaną przeznaczone na: doświetlenie sołectwa, budowę kolejnego odcinka chodnika, wpłatę do wspólnoty mieszkaniowej na poczet korzystania ze świetlicy, utrzymanie świetlicy, grill na potrzeby imprez oraz pojemnik na odpady, imprezy kulturalno – sportowe, doposażenie świetlicy, utwardzenie drogi przy wjeździe z drogi wojewódzkiej. Jak co roku nie zapomniano również o wsparciu Szkoły Podstawowej w Pamierowie, na co przeznaczono 300 zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    buhaha, w dniu 15-09-2019 12:31:29 napisał:

    kpiną jest fatygować mieszkańców całej wsi żeby podzielić fundusz 15tys zł. to zwykłe jaja z dorosłych ludzi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)