Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Bajkowe popołudnie. Przedszkolaki poznały nowych bohaterów

fot. pow.

fot. pow.

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w # piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln.

Obie grupy wraz z przedszkolankami panią Justyną Frąckowiak i panią Mirosławą Pogodą odwiedziły filię biblioteczną w Paterku by posłuchać bajki braci Grimm „Zaczarowany flet”.

Z bohaterami  książki dzieci zetknęły się już od samego progu biblioteki. Przy wejściu czekały na nie sympatyczne szczurki, które wskazywały właściwą drogę do wypożyczalni.

Po wysłuchaniu bajki przeprowadzona została także pogadanka o bibliotece i książkach. Na przykładzie różnych wydań przygód szczurołapa z Hameln przedszkolaki dowiedziały się czym różnią się od siebie książki oraz jak należycie o nie dbać. Poznały również zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Na zakończenie spotkania rozdano cukierki i obie grupy otrzymały kolorowanki będące ilustracjami do książki, którą poznały. Zadaniem przedszkolaków będzie pokolorowanie ich i ułożenie tak by powstała historia której wysłuchały w bibliotece w Paterku.

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)