Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Bajkowe popołudnie. Przedszkolaki poznały nowych bohaterów

fot. pow.

fot. pow.

„Stokrotki” i „Zajączki” z przedszkola w Paterku poznawały w # piątkowe przedpołudnie przygody grajka z Hameln.

Obie grupy wraz z przedszkolankami panią Justyną Frąckowiak i panią Mirosławą Pogodą odwiedziły filię biblioteczną w Paterku by posłuchać bajki braci Grimm „Zaczarowany flet”.

Z bohaterami  książki dzieci zetknęły się już od samego progu biblioteki. Przy wejściu czekały na nie sympatyczne szczurki, które wskazywały właściwą drogę do wypożyczalni.

Po wysłuchaniu bajki przeprowadzona została także pogadanka o bibliotece i książkach. Na przykładzie różnych wydań przygód szczurołapa z Hameln przedszkolaki dowiedziały się czym różnią się od siebie książki oraz jak należycie o nie dbać. Poznały również zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Na zakończenie spotkania rozdano cukierki i obie grupy otrzymały kolorowanki będące ilustracjami do książki, którą poznały. Zadaniem przedszkolaków będzie pokolorowanie ich i ułożenie tak by powstała historia której wysłuchały w bibliotece w Paterku.

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)