Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 lipca 2019

BARAN TRAIL RACE. Research trasy górskiego biegu

fot. pow.

fot. pow.

W trakcie trzydniowego pobytu w Węgierskiej Górce (5-7 lipca br.) nakielscy # Strzelcy oraz zaproszeni goście (cywile, trzech żołnierzy zawodowych oraz jeden żołnierz WOT) przeprowadzili research trasy biegu górskiego, który odbędzie się 14 września 2019 roku. W biegu tym nakielscy Strzelcy wystawiają kilkuosobową reprezentację.

W trakcie marszu Strzelcy przećwiczyli również pozyskiwanie wody pitnej z naturalnych źródeł włącznie z jej filtrowaniem i oczyszczaniem.

Poza przejściem trasy wrześniowego biegu Baran Trail Race, uczestnicy wyprawy zwiedzili pozostałości polskich umocnień z 1939 roku oraz skansen zlokalizowany w schronie „WĘDROWIEC” w Węgierskiej Górce. Zainteresowanych odsyłamy do lektury „Westerplatte południa”.

materiał: chor. ZS Sławomir Polaków

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)