Dziś mamy 15 grudnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:

04 marca 2018

Atrakcyjny luty u „Mądrych Sów” i „Promyczków”. Jak zawsze nie było nudno

fot. Anna Jeruzal

fot. Anna Jeruzal

Najstarsza grupa z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” oraz grupa 4-latków „Promyczki” #w Nakle aktywnie spędziła kolejny miesiąc w placówce.

1 lutego „Mądre Sowy” były gospodarzami Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. ”Zima z Marią Konopnicką”, przeprowadzonego w sali Konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. W tłusty czwartek wszystkie dzieci zajadały się pączkami oraz obejrzały w NOK przedstawienie teatralne „Czarodziejski ołówek” w wykonaniu aktorów z Wrocławia.

Przedszkolaki w ramach aktywnych ferii wybrały się dwukrotnie na salę gimnastyczną Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, by wraz z prowadzącym odbyć ciekawe zajęcia sportowe. „Walentynki” były kolejną okazją do spędzenia miło czasu w przedszkolu, a poza tym był to dzień, w którym dzieci mówiły o swoich uczuciach do bliskich, kolegów i koleżanek, wyrażając je poprzez wykonanie laurek, podarowanie słodkości. 15 lutego „Mądre Sowy” oraz „Promyczki” obchodziły „Dzień Pizzy”. Z tej okazji starszacy wybrali się do Restauracji „Ekspresja”i dzięki uprzejmości Pana Szymona miały możliwość zrobienia i skosztowania pizzy przez siebie zrobionej. Natomiast młodsze dzieci skomponowały małe pizze w przedszkolu i ze smakiem zjadły je przed obiadem. 16 i 26 lutego obie grupy obchodziły „Dzień Dinozaura”. Dzieci wzbogacały swoje wiadomości na temat gadów, chwaliły się wiedzą na ich temat, a także mogły w tym dniu przynieść ze sobą rzeczy, które dotyczyły tej tematyki.

W drugim tygodniu ferii wychowawcy zaproponowali pociechom Wewnątrzprzedszkolny Konkurs „Bajki i baśnie”. Każde dziecko miało możliwość wykazania się znajomością bajek, baśniowych postaci i współpracowania w małych zespołach. Podsumowaniem konkursu było wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie. „Dzień Małego Odkrywcy” był kolejnym dniem na zdobywanie ciekawej wiedzy. „Mądre Sowy” i „Promyczki” były świadkami ciekawie prowadzonych eksperymentów i doświadczeń. 21 lutego 6-latki z okazji „Dnia Pingwina” wcielały się w rolę zwierzaka w wielu zabawach i oglądały ciekawostki na temat życia pingwinów. 23 lutego obie grupy  były w Rebel Cross Sport i miały możliwość uczestniczenia w torze przeszkód, przygotowanym przez doświadczonego trenera. 28 lutego do grupy „Promyczki” zawitali rodzice, którzy mieli okazję obserwować swoje pociechy podczas zajęć z języka angielskiego.

Materiał: Anna Jeruzal

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)