Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
10 lipca 2018

Atrakcyjnie, twórczo i różnorodnie. Za nami wakacyjne zajęcia dla dzieci

fot. GCKiB Kcynia

fot. GCKiB Kcynia

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz w filii bibliotecznej w Chwaliszewie #prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu gminy.

Uczestnicy letnich spotkań w obu placówkach brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry komputerowe, planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu. Dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić i spędzić wolny czas. Ponadto nie zabrakło rozgrywek sportowych, wyjazdu na basen i do kina.

Dużą atrakcją był edukacyjny wyjazd do „Przystani Biskupińskiej. Przystań Biskupińska to wymarzone miejsce na wypoczynek i spędzenie wyjątkowego dnia sportu, gdzie odbyły się zajęcia sportowe pod hasłem „Olimpiada sportów dziwnych”. Trzydziestoosobowa grupa dzieci wyjechała na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej, gdzie spędzili miło i wesoło kolejny dzień wakacji. Przed wyjazdem uczestników wycieczki odwiedził st. asp. Robert Sadowski, Komisariatu Policji w Kcyni, który uświadomił wszystkich jak należy zachowywać się podczas wycieczki, podczas spotkań wakacyjnych, jak zachowywać się żeby wakacje uznać za bezpieczne. Celem wyjazdu było upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki jako aktywnej formy wypoczynku. Chcieliśmy zachęcić, zainspirować dzieci i młodzież do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi.

Podczas letniego wypoczynku w GCKiB w Kcyni organizowany był już V plener rzeźbiarski, który trwał od 02 do 06 lipca 2018r.

W plenerze wzięło udział pięciu rzeźbiarzy, którzy wyrzeźbili postacie z polskich bajek:
Piotr Woliński – Miś Uszatek
Zbyszko Piwoński – Sierotka Marysia
Edward Maciejewski – Bolek i Lolek
Mateusz Malesa – Koziołek Matołek
Filip Musiał - Reksio.

Artyści pracowali cały czas na terenie parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, który był otwarty dla odwiedzających. Z ponad 1,5 metrowego kawałka topoli, za pomocą pił i innych nieco mniejszych narzędzi rzeźbiarskich, panowie potrafili wyczarować niezwykłe kształty. Rzeźbiarzami opiekował się pan Piotr Woliński, który był kustoszem całego wydarzenia.

Plenerowi towarzyszyło również spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, którzy uczestniczyli w projekcji polskich bajek, a następnie namalowali wybranego bohatera. Na każde dziecko czekały nagrody książkowe „Bajka polska”.

W piątek 6 lipca odbyło się podsumowanie pleneru, a kolorowe postacie umieszczone zostaną na placu zabaw przed Centrum Kultury. Do chwili przygotowania terenu pod rzeźby można je obejrzeć w sali wystawowej Centrum Kultury w Kcyni. Zapraszamy do zwiedzania.

materiał: Ilona Kurdelska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)