Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Andrzejkowy wieczór w KGW. Panie zasiadły wspólnie do stołu

fot. LZ

fot. LZ

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie spotykają się ze sobą bardzo często.# Tak było i w miniony weekend. Członkinie KGW zorganizowały andrzejkową kolację.

Kilkadziesiąt pań zasiadło wspólnie do bogato zastawionego stołu. Wszystkie dania przygotowały samodzielnie. Zanim jednak rozpoczęła się biesiada, złożono życzenia, odśpiewano gromkie „Sto lat”, wręczono kwiaty i okolicznościową kartkę z życzeniami najstarszej członkini KGW – Józefie Maciejewskiej, która obchodzi swoje 98. urodziny! Mimo sędziwego wieku, wciąż chętnie spotyka się z młodszymi koleżankami.

Przewodnicząca KGW Jadwiga Katafiasz poinformowała, na co przeznaczono pieniądze (4000 zł) pozyskane z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zakupiono m.in. nową lodówkę, warniki do ciepłych napojów, zastawę stołową, a za resztę pieniędzy zorganizowano właśnie andrzejkowy wieczór. Kolejne takie spotkanie 20 grudnia – będzie to wigilia.

Piątkowy wieczór andrzejkowy został zorganizowany przez KGW Królikowo przy współpracy ze świetlicą wiejską i filią biblioteki. Wieczór umilił Włodzimierz Tomiczak z Chraplewa, który zapewnił oprawę muzyczną.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Meble łazienkowe
Budowa hal
Terminale płatnicze
Remonty mieszkań
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Drobne naprawy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)