Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Andrzejkowy wieczór w KGW. Panie zasiadły wspólnie do stołu

fot. LZ

fot. LZ

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie spotykają się ze sobą bardzo często.# Tak było i w miniony weekend. Członkinie KGW zorganizowały andrzejkową kolację.

Kilkadziesiąt pań zasiadło wspólnie do bogato zastawionego stołu. Wszystkie dania przygotowały samodzielnie. Zanim jednak rozpoczęła się biesiada, złożono życzenia, odśpiewano gromkie „Sto lat”, wręczono kwiaty i okolicznościową kartkę z życzeniami najstarszej członkini KGW – Józefie Maciejewskiej, która obchodzi swoje 98. urodziny! Mimo sędziwego wieku, wciąż chętnie spotyka się z młodszymi koleżankami.

Przewodnicząca KGW Jadwiga Katafiasz poinformowała, na co przeznaczono pieniądze (4000 zł) pozyskane z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zakupiono m.in. nową lodówkę, warniki do ciepłych napojów, zastawę stołową, a za resztę pieniędzy zorganizowano właśnie andrzejkowy wieczór. Kolejne takie spotkanie 20 grudnia – będzie to wigilia.

Piątkowy wieczór andrzejkowy został zorganizowany przez KGW Królikowo przy współpracy ze świetlicą wiejską i filią biblioteki. Wieczór umilił Włodzimierz Tomiczak z Chraplewa, który zapewnił oprawę muzyczną.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Meble kuchenne - na zamówienie
Nowe stylizacje
Rolery - mezoterapia skóry
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)