Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Andrzejki w przedszkolu. Dzieci wróżyły z wosku

fot.pow

fot.pow

W ostatni piątek (30 listopada) w sali Tęczowych Chmurek# w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko zrobiło się magicznie.

Dzieci przyszły ubrane w ciemne kolory, a w ich dłoniach zagościła różdżka obsypana magicznym pyłkiem. Wszystko to w związku z Andrzejkami, które dały nam okazję do wykonania kilku wróżb i spędzenia czasu przy wspólnej zabawie i poczęstunku. Dzieci dowiedziały się, kim będą w przyszłości, pomyślały o swoich marzeniach i wrzucały monety do wody, aby się one spełniły. Sprawdziliśmy również, kto pierwszy wyjedzie na wakacje. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku i tematycznej pracy plastycznej – malowaliśmy talerzyki na zielono, stroiliśmy czapkę i naklejaliśmy oczy czarownicy. Całe zajęcia zostały zakończone słodkim poczęstunkiem i tańcami.

materiał: Joanna Rajek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)