Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2019

Alleluja! Jezus żyje! Wigilia Paschalna w Rynarzewie

fot. TD

fot. TD

Rano w Wielką Sobotę w kościele pw Św. Stanisława w Rynarzewie ks. proboszcz rynarzewskiej# parafii Rafał Kwiatkowski poświęcił wodę, która służy wiernym przez cały rok.

W ciągu dnia wystawiona była monstrancja Najświętszego Sakramentu, a wierni modlili się przed Grobem Chrystusa.

O różnej porze święcono  pokarmy, przeznaczone na świąteczny stół. Wieczorem odbyła się Wigilia Paschalna.

Wigilia Paschalna jest najważniejszą częścią Triduum Paschalnego, odprawianego w Wielką Sobotę po zmroku.

Przed kościołem zapalono ogień, którego płomienie zostały poświęcone przez kapłana. Od poświęconego ognia zapalono paschał symbolizujący Chrystusa czyli Światłość świata i symboliczne przejście z mroku śmierci do życia.  W uroczystej procesji paschał został wniesiony do świątyni i umieszczony w ozdobnym świeczniku. Odśpiewano exultet- śpiew uwielbienia rozbudowany liturgią słowną. Po niej nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Na zakończenie liturgii eucharystycznej wierni wzięli udział w procesji rezurekcyjnej, która ogłosiła całemu światu radosną wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Tonery Directions
27PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Meble młodzieżowe systemowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)