Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Alejki, plac zabaw i nie tylko. Teren wokół świetlicy wypiękniał

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniu 9 marca br. dokonano odbioru końcowego inwestycji pn. „Zagospodarowanie #terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie – etap II”.

Obecnie trwa rozliczanie inwestycji, która uzyskała dofinansowanie w wysokości 152 245,00 zł  w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. Wykonawcą wyłonionym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego została firma MAGIC GARDEN z siedzibą w Pakości, który za wykonanie prace otrzymał wynagrodzenie w wysokości 248 184,53 zł.

Operacja realizowana była na działce nr 32/5 w Drążnie. Efektem wykonanych prac są m.in.: utwardzone alejki spacerowe, strefy bezpieczne z płyt gumowych, zamontowane  urządzenia placu zabaw (w tym: zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, huśtawka wagowa, 3 sprężynowce i piaskownicy) oraz siłowni zewnętrznej (w tym: prasa nożna i wioślarz, twister i wahadło, wyciąg górny i wyciskanie siedząc oraz drabinka i podciąg). Ponadto zamontowano 2 stojaki na rowery, 2 zestawy do koszykówki, tablicę informacyjną, 11 ławek parkowych, 7 koszy na śmieci oraz 6 lamp parkowych zasilanych ogniwami fotowoltaicznymi.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w Drążnie, która po realizacji będzie obiektem ogólnodostępnym. Zastosowane urządzenia, powstała infrastruktura oraz brak barier architektonicznych pozwolą na swobodne korzystanie z terenu szczególnie osobom niepełnosprawnym oraz osobom powyżej 50 roku życia.

Niestety użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z uwagi na obecną sytuację, w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 obiekt został zamknięty do odwołania.

 Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)