Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Alan i Olaf odnoszą sukcesy nie tylko w szachach. Tym razem z historii i przyrody

Fot. powierzone ( Chłopcy na etapie rejonowym konkursu z przyrody w Bydgoszczy)

Fot. powierzone ( Chłopcy na etapie rejonowym konkursu z przyrody w Bydgoszczy)

Alan Jagodziński został laureatem ubiegłotygodniowego turnieju szachowego z cyklu #Grand Prix Elpos- Prymus MOK 2018 w Gnieźnie.

To nie jedyny sukces młodego mieszkańca Miastowic z ostatnich dni. Alan może pochwalić się także kolejnym ogromnym osiągnięciem, tym razem nie na szczeblu sportowym. Zakwalifikował się bowiem do dwóch Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych z Historii i Przyrody. Oba konkursy organizowane są przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Alan przeszedł już etap szkolny i rejonowy. Za kilka dni w Toruniu zmierzy się z przyrodą już na najwyższym szczeblu. 12 maja powalczy o tytuł laureata w Bydgoszczy, gdzie wezmą udział najlepsi młodzi historycy, wyłonieni w  drugim etapie konkursu. Będą to uczestnicy z rejonów bydgoskiego, włocławskiego, grudziądzkiego i toruńskiego. Przed Alanem więc pracowity tydzień, tym bardziej, że  w najbliższą niedzielę weźmie udział w szachowych  Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów  i Młodzików do lat 13.

W mistrzostwach tych także weźmie udział brat Alana - Olaf, który wystartuje w grupie do lat 15. W swojej kategorii wiekowej on także został laureatem  Grand Prix-Elpos Prymus w Gnieźnie. Olaf również brał udział w Konkursie Przedmiotowym z Przyrody, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego zabrakło mu zaledwie dwóch punktów.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)