Dziś mamy 12 grudnia 2018, środa, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2018

Aktywny grudzień w Słoneczku. Dzieci uczestniczyły w wielu wydarzeniach

fot. Anna Jeruzal

fot. Anna Jeruzal

Grudzień, to miesiąc, który w przedszkolu obfituje w wiele przedsięwzięć. Przedszkolaki z #nakielskiego „Słoneczka” nie miały czasu na nudę.

Już na początku grudnia, dzieci obchodziły dzień górnika. Poznały sekrety tej niebezpiecznej, a jakże ważnej pracy, bo przecież dzięki górnikom mamy między innymi ciepło w naszych domach.

6 grudnia przedszkolaki obchodziły Mikołajki. W tym dniu dzieci wybrały się do kin na seanse filmowe. Starsze dzieci z grupy „Mądre Sowy” udały się do Multikina w Bydgoszczy na bajkę „Pierwsza gwiazdka”, natomiast młodsze dzieci z grupy „Promyczki” miały okazję odwiedzić nakielskie kino, które przygotowało bajkę „Emotki”. To nie koniec niespodzianek. Kiedy dzieci wróciły do przedszkola, czekały na nie słodkie mikołajkowe upominki. Niecały tydzień później dzieci brały udział w warsztatach „Afrykańskie bębny”. Każdy przedszkolak miał szansę pograć na przeróżnych bębnach, które pan Adam ze sobą przywiózł. W wirze świątecznych przygotowań dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie pierniczki, które później ozdabiały słodkim lukrem i zjadły ze smakiem ;) Dzieci miały pracowity miesiąc, bowiem pod koniec grudnia w przedszkolu obchodzona była Wigilia. Aby ten dzień był wyjątkowy, dzieci bardzo starannie się do niego przygotowywały i brały udział w próbach. Jednak nie tylko dzieci przygotowywały się do tej uroczystości. W grupie „Mądre Sowy” Jasełka przygotowali rodzice .Występy rodziców, dzieci miały okazje obejrzeć 19 grudnia, natomiast grupa „Promyczki” świętowała dzień wcześniej. Po Jasełkach wszyscy mięli okazję zasiąść do uroczystego obiadu. Po posiłku na dzieci czekały prezenty oraz niespodzianka w postaci filmu, który dotarł prosto od gwiazdora. 21 grudnia grupa „Promyczki” przywitała Zimę. Tego dnia dzieci bawiły się w różne zimowe zabawy oraz miały wiele ciekawych zadań przygotowanych przez Panią Zimę, które wypełniały i rozwiązywały  z ochotą. W grudniu zorganizowane zostały dwie akcje, a mianowicie: „Pełna miska dla psa ze schroniska”, której celem było zebranie jak największej ilości karmy dla zwierząt ze schroniska w Rozwarzynie. Druga akcja „Kartka Świąteczna”, która polegała na wykonaniu przez dzieci i rodziców kartek świątecznych, które następnie zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej w Nakle.  

Pod koniec grudnia, a zarazem pod koniec roku panie przygotowały dla dzieci Bal Sylwestrowy, aby pożegnać stary rok w miłej atmosferze wypełnionej wieloma zabawami przy muzyce, która sama niosła nogi do tańca. W taki oto sposób przedszkolaki zakończyły rok 2017, który przyniósł im wiele radości, cudownych wspomnień i wspaniałych przeżyć.

Materiał: Anna Jeruzal

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)