Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Aktywność zawodowa osadzonych w Zakładzie Karnym w Potulicach

fot. kpt. J. Nurkiewicz

fot. kpt. J. Nurkiewicz

W Zakładzie Karnym w Potulicach w 2018 roku zrealizowano 9 kursów i szkoleń zawodowych.

Umożliwiły one uzyskanie nowego zawodu, podniesienie kwalifikacji oraz zdobycie nowych umiejętności. Kursy dały możliwość rozwoju własnych kompetencji. Nowe kwalifikacje zawodowe zdobyło 93 osadzonych w ramach projektu POWER oraz 9 osadzonych w ramach środków celowych Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osadzeni uzyskali uprawnienia do wykonywania następujących zawodów i prac:
1) w ramach POWER: Monter sieci elektrycznych do 1 kV, Tapicer – 3 edycje, Opiekun osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych, Robotnik budowlany -2 edycje oraz Stolarz;
2) w ramach funduszu celowego FPPoPP – Palacz centralnego ogrzewania.

Źródło finansowania

Wyżej wymienione kursy przeprowadzono w związku z realizacją projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” w ramach Programu operacyjnego Wiedza – Edukacja – Rozwój na lata 2014 - 2020 oraz w ramach otrzymanych środków celowych Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Na koniec każdego kursu osadzeni otrzymywali zaświadczenia o jego ukończeniu, dzięki któremu mogli przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Przygotowani do podjęcia pracy zawodowej

Umożliwianie skazanym udziału w kursach zawodowych ma na celu przygotowanie ich do podjęcia pracy zawodowej po odbyciu kary, a także rozszerzenia ich luzu decyzyjnego w obszarze zawodowym, co stanowi jeden z podstawowych elementów oddziaływań penitencjarnych. Rozwój własnych kompetencji to jedna z najlepszych inwestycji, gdyż podnosi wartość na rynku pracy i atrakcyjność dla pracodawcy. Aktywny rozwój zawodowy osadzonych zaplanowano również w roku 2019.

tekst: kpt. K. Tomaszewska

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)