Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Aktywni seniorzy. W ramach projektu przygotowano sporo zajęć

fot. archiwum

fot. archiwum

Klub Turystyki „Noteć” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie # „Seniorzy aktywnie”. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców LSR (powiatu nakielskiego), którzy ukończyli 65 lat.

W ramach projektu przewidywane są:

I. SPOTKANIA Z DIETETYKIEM:
1. Badanie indywidualne uczestników przez dietetyka: badanie z zakresu dietetyki dotyczące stanu zdrowia m.in. badanie tętna, ciśnienia, grubości i rozkładu w organizmie tkanki tłuszczowej, badanie wstępne na początku realizacji projektu oraz badanie na końcu projektu.
2. Prelekcje połączone z dyskusją grupową nt. zdrowego odżywiania się osób starszych, w tym piramida żywienia, specyficzne potrzeby żywieniowe, etc. - 2 prelekcje

II. ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE:
1. Zajęcia na basenie - aerobik wodny - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec - marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
2. Zajęcia na sali gimnastycznej - ćwiczenia ogólnorozwojowe - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec – marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
3. Spacery nordic - walking - 20 tyg. x 1 spacer + 8 tyg. (okres wakacyjny) x 2 spacery.

III. SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM:
1. Wywiad indywidualny psychologa i prezentacja wyników – budowanie pewność siebie, umiejętności rozwiązywania pojawiających się problemów.
2. Prelekcje połączone z dyskusją w grupie poruszające problemy wieku starczego (osamotnienie, dyskryminacja społeczna, niesamodzielność, etc.), - 2 prelekcje x 1 godzina.
3. Warsztaty motywacyjne (umiejętność rozwiązywania pojawiających się problemów, komunikacja z otoczeniem – przełamywanie barier), - 2 warsztaty x 1 godzina.

Każdy uczestnik otrzyma nieodpłatnie:
• akcesoria basenowe (ręcznik, czepki, pianka do pływania, klapki, okulary),
• profesjonalne kijki nordic walking,
• wodę mineralną,
• transport uczestników na i z miejsca startu spacerów nordic walking.

Dokumenty rekrutacyjne mogą być składane osobiście w biurze Klubu Turystyki "Noteć" pod adresem: ul. Kasztanowa 13, 89-100 Występ lub za pośrednictwem operatora pocztowego (liczy się data dostarczenia dokumentów do biura Klubu) w terminie od 17.06.2019 g. 15.00 do 21.06.2019 r. do godz. 20.00.

INFORMACJE U p. TADEUSZA KUNIKOWSKIEGO tel. 608441824.

materiał: Tadeusz Kunikowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)