Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Aktywni seniorzy. W ramach projektu przygotowano sporo zajęć

fot. archiwum

fot. archiwum

Klub Turystyki „Noteć” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie # „Seniorzy aktywnie”. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców LSR (powiatu nakielskiego), którzy ukończyli 65 lat.

W ramach projektu przewidywane są:

I. SPOTKANIA Z DIETETYKIEM:
1. Badanie indywidualne uczestników przez dietetyka: badanie z zakresu dietetyki dotyczące stanu zdrowia m.in. badanie tętna, ciśnienia, grubości i rozkładu w organizmie tkanki tłuszczowej, badanie wstępne na początku realizacji projektu oraz badanie na końcu projektu.
2. Prelekcje połączone z dyskusją grupową nt. zdrowego odżywiania się osób starszych, w tym piramida żywienia, specyficzne potrzeby żywieniowe, etc. - 2 prelekcje

II. ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE:
1. Zajęcia na basenie - aerobik wodny - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec - marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
2. Zajęcia na sali gimnastycznej - ćwiczenia ogólnorozwojowe - 1 x w tygodniu przez 30 tygodni (w miesiącach: czerwiec – marzec z wyłączeniem okresu wakacyjnego).
3. Spacery nordic - walking - 20 tyg. x 1 spacer + 8 tyg. (okres wakacyjny) x 2 spacery.

III. SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM:
1. Wywiad indywidualny psychologa i prezentacja wyników – budowanie pewność siebie, umiejętności rozwiązywania pojawiających się problemów.
2. Prelekcje połączone z dyskusją w grupie poruszające problemy wieku starczego (osamotnienie, dyskryminacja społeczna, niesamodzielność, etc.), - 2 prelekcje x 1 godzina.
3. Warsztaty motywacyjne (umiejętność rozwiązywania pojawiających się problemów, komunikacja z otoczeniem – przełamywanie barier), - 2 warsztaty x 1 godzina.

Każdy uczestnik otrzyma nieodpłatnie:
• akcesoria basenowe (ręcznik, czepki, pianka do pływania, klapki, okulary),
• profesjonalne kijki nordic walking,
• wodę mineralną,
• transport uczestników na i z miejsca startu spacerów nordic walking.

Dokumenty rekrutacyjne mogą być składane osobiście w biurze Klubu Turystyki "Noteć" pod adresem: ul. Kasztanowa 13, 89-100 Występ lub za pośrednictwem operatora pocztowego (liczy się data dostarczenia dokumentów do biura Klubu) w terminie od 17.06.2019 g. 15.00 do 21.06.2019 r. do godz. 20.00.

INFORMACJE U p. TADEUSZA KUNIKOWSKIEGO tel. 608441824.

materiał: Tadeusz Kunikowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)