Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

25 sierpnia 2019

Aktywizacja osób bezrobotnych. Przyznano dodatkowe środki

fot. archiwum

fot. archiwum

29,2 mln zł – taka kwota dodatkowych środków Funduszu Pracy na aktywizację # zawodową osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia trafiła do 69 urzędów pracy z 12 województw.

Chociaż sytuacja na rynku pracy w Polsce jest wyjątkowo dobra, wciąż są rejony, w których bezrobocie jest znacznie powyżej średniej. Konieczne było więc uruchomienie dodatkowych środków Funduszu Pracy.

W ramach ogłoszonego 1 lipca br. naboru dotyczącego finansowania ze środków rezerwy Funduszu Pracy programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia wpłynęło 69 wniosków. Dotyczyły one aktywizacji 8 025 osób.

– O środki w ramach naboru mogli ubiegać się starostowie powiatów, w których stopa bezrobocia według stanu na koniec maja 2019 r. przekroczyła lub była równa 10 proc. Wszystkie 69 wnioskujące urzędy pracy otrzymały środki rezerwy Funduszu Pracy w łącznej kwocie 29 213 100 zł – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Jak podkreśla szefowa MRPiPS, chociaż w całym kraju stopa bezrobocia jest najniższa od lat, jest w Polsce wiele regionów, w których sytuacja na rynku pracy nie jest tak dobra. – Stąd decyzja o uruchomieniu dodatkowych środków Funduszu Pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia – tłumaczy minister.

W 2019 r. na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej urzędy pracy dysponują podstawową pulą środków w kwocie 2,147 mld zł.

– Do tej pory do powiatowych urzędów pracy skierowano dodatkowe środki rezerwy Funduszu Pracy w wysokości 111 mln zł na finansowanie m.in. programów aktywizacji zawodowej bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy oraz bezrobotnych opiekunów osób niepełnosprawnych, bezrobotnych niepełnosprawnych oraz bezrobotnych, którzy sprawowali opiekę nad osobą zależną, w szczególności niepełnosprawną. To także m.ni. programy aktywizacji zawodowej bezrobotnych powracających z zagranicy, zamieszkujących na wsi, repatriantów czy dłużników alimentacyjnych, a także bezrobotnych na terenach, na których w 2019 r. miały miejsce klęski żywiołowe – wylicza wiceminister Stanisław Szwed.

materiał: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Ania60, w dniu 25-08-2019 10:10:16 napisał:

  No środki są żeby tylko Panie w biurze pracy w Szubinie były milsze bo mniny bezcenne nogi same się cofaja

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Waclaw, w dniu 25-08-2019 13:21:40 napisał:

  Czy jeszcze jest bezrobocie? W markecie co chwilę słyszę z głośników że potrzeba pracowników...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  TOMEK, w dniu 25-08-2019 15:35:57 napisał:

  TO NIE TYLKO W SZUBINIE PANIE W BIURZE PRACY MAJĄ KWAŚNE MINY ALE TAK SAMO W NAKLE SIEDZĄ JAKBY ZA KARE JAK CZŁOWIEK WEJDZIE DO JAKIEGOŚ POKOJU O COŚ SIE ZAPYTAĆ TO ODPOWIEDZĄ Z TAKĄ NIECHĘCIĄ .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bobi, w dniu 25-08-2019 22:48:45 napisał:

  Ale w S, ubinoe brrr

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniec, w dniu 26-08-2019 18:22:51 napisał:

  Bez przesady moja Pani Monika jest bardzo miła i lubię przychodzić do urzędu w Szubinie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kloent, w dniu 28-08-2019 23:51:08 napisał:

  Tylko siedzą w telefonach za co im płacom

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Nowoczesny styl
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Lipoliza injekcyjna
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)