Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Akty wandalizmu na terenie gminy. Nie bójmy się reagować!

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Informujemy, że w ciągu ostatniego tygodnia dokonane zostały dwa akty # wandalizmu w parku przy ul. Nakielskiej w Szubinie oraz na pomoście przy plaży w Wąsoszu.

Zniszczono m.in. oświetlenie oraz rozmontowano śruby zabezpieczające ławki. Dzięki monitoringowi z parku sprawca zniszczenia lamp został ujęty i poniesie konsekwencje. W celu poprawy bezpieczeństwa i wyeliminowania dalszych podobnych działań w przyszłości zamontowany zostanie monitoring kąpieliska w Wąsoszu.

Drodzy Mieszkańcy i Turyści!

By zapobiec zjawisku wandalizmu, apelujemy o współpracę z policją lub urzędem, prosimy o uwagę i reagowanie w przypadku niepokojących zachowań. Zarówno modernizacja plaży, jak i parku to ważne inwestycje w poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni miejskiej, która służy nam wszystkim. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112 lub zgłosić sprawę do szubińskiego ratusza. Lampy, przystanki czy ławki to nasze wspólne dobro, o które musimy wszyscy dbać.

Przypominamy, że sprawcy aktów wandalizmu podlegają odpowiedzialności karnej zgodnie z art. 288 Kodeksu Karnego (Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5) oraz 124 Kodeksu Wykroczeń (Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny).

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Szubin...., w dniu 19-07-2019 12:58:05 napisał:

  A Gdzie kamery ,które miały chronić przed wandalami?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  ABCD, w dniu 19-07-2019 13:16:07 napisał:

  Nasze wspólne dobro, racja, ale to znaczy, że mieszkańcy mają chodzić po zmroku do parku, jeździć nad jezioro i namierzać wandali? Policja w okolicach parku pojawia się przejazdem i to tylko za dnia. Jeśli jest sprawca, pokazać go, podać dane.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 19-07-2019 19:35:55 napisał:

  Tylko kamery uratuja przed wandalizmem i pozadne kary grzywne

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Szubiniak, w dniu 20-07-2019 20:52:58 napisał:

  Proponuję aby w weekendy policjanci częściej zaglądali do parku po godz.22. Czasami rozwrzeszczaną młodzież słychać aż w ok. dąbrowskiego 6. Chodzą wieczorami bandy po 6-10 osób (dziewczyny i chlopacy), podchmieleni, krzykliwi, wulgarni. Gdzie są ich rodzice? Może miasto powinno pomyśleć nad ofertą zajęć wakacyjnych dla młodzieży, która gdy się nudzi - największe głupoty wtedy popełnia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Siłownia
Skup i sprzedaż części
Lakiernictwo
Botox zmarszczki lwie
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)