Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Akty wandalizmu na terenie gminy. Nie bójmy się reagować!

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Informujemy, że w ciągu ostatniego tygodnia dokonane zostały dwa akty # wandalizmu w parku przy ul. Nakielskiej w Szubinie oraz na pomoście przy plaży w Wąsoszu.

Zniszczono m.in. oświetlenie oraz rozmontowano śruby zabezpieczające ławki. Dzięki monitoringowi z parku sprawca zniszczenia lamp został ujęty i poniesie konsekwencje. W celu poprawy bezpieczeństwa i wyeliminowania dalszych podobnych działań w przyszłości zamontowany zostanie monitoring kąpieliska w Wąsoszu.

Drodzy Mieszkańcy i Turyści!

By zapobiec zjawisku wandalizmu, apelujemy o współpracę z policją lub urzędem, prosimy o uwagę i reagowanie w przypadku niepokojących zachowań. Zarówno modernizacja plaży, jak i parku to ważne inwestycje w poprawę estetyki i funkcjonalności przestrzeni miejskiej, która służy nam wszystkim. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112 lub zgłosić sprawę do szubińskiego ratusza. Lampy, przystanki czy ławki to nasze wspólne dobro, o które musimy wszyscy dbać.

Przypominamy, że sprawcy aktów wandalizmu podlegają odpowiedzialności karnej zgodnie z art. 288 Kodeksu Karnego (Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5) oraz 124 Kodeksu Wykroczeń (Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny).

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Szubin...., w dniu 19-07-2019 12:58:05 napisał:

  A Gdzie kamery ,które miały chronić przed wandalami?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  ABCD, w dniu 19-07-2019 13:16:07 napisał:

  Nasze wspólne dobro, racja, ale to znaczy, że mieszkańcy mają chodzić po zmroku do parku, jeździć nad jezioro i namierzać wandali? Policja w okolicach parku pojawia się przejazdem i to tylko za dnia. Jeśli jest sprawca, pokazać go, podać dane.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 19-07-2019 19:35:55 napisał:

  Tylko kamery uratuja przed wandalizmem i pozadne kary grzywne

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Szubiniak, w dniu 20-07-2019 20:52:58 napisał:

  Proponuję aby w weekendy policjanci częściej zaglądali do parku po godz.22. Czasami rozwrzeszczaną młodzież słychać aż w ok. dąbrowskiego 6. Chodzą wieczorami bandy po 6-10 osób (dziewczyny i chlopacy), podchmieleni, krzykliwi, wulgarni. Gdzie są ich rodzice? Może miasto powinno pomyśleć nad ofertą zajęć wakacyjnych dla młodzieży, która gdy się nudzi - największe głupoty wtedy popełnia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Modne aranżacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kanapa
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)