Dziś mamy 21 kwietnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Akcja informacyjna w szkole. Rejestrowano potencjalnych dawców szpiku

fot. ZSO Kcynia

fot. ZSO Kcynia

Komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą # komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni ale tych, które nosi się w swoim ciele.

26 października uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących wraz z Fundacją DKMS-u zorganizowali rejestrację potencjalnych dawców.

Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji  potencjalnych Dawców szpiku kostnego, osobom które podjęły świadomą decyzję. Inicjatorem akcji była pani dyrektor Katarzyna Kluczyńska, koordynatorami szkolnymi byli: Marlena Szymczak, Marta Szymańczak i Barbara Krzyzanowska oraz wolontariusze z trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni.

Przygotowano prezentację poświęconą nowotworom krwi oraz problematyce dawstwa. Uczniowie obejrzeli film zachęcający do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę ratującą życie innym osobom. Spotkali się też z dawcą szpiku Dawidem, który uratował życie dziecku, zachęcając tym samym do rejestracji. W przeddzień rejestracji wolontariusze rozdawali ulotki, namawiali mieszkańców Kcyni do pomagania pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi oraz do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku.

materiał: Marlena Szymczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)