Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2020

Ach, co to był za bal! Karnawałowa zabawa w Donaldzie

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Tradycją stało się organizowanie corocznych bali przebierańców dla milusińskich z # Przedszkola Donald.

W tym roku bal karnawałowy dla najstarszych grup odbył się we wtorek 14.01.2020 w sali „Polamu”. Maluchy tego dnia bawiły się na balu w przedszkolu razem z ulubionymi bohaterami bajki „Kraina lodu” - Elzą i bałwanem Olafem. Dodatkową atrakcją było puszczanie baniek przez animatorów z grupy „Nie pękaj”.

Aby tradycji stało się za dość, przedszkolaki przybyły na bale w pięknych bajkowych strojach. Nie zabrakło księżniczek, królewiczów, wróżek, Batmanów, Spidermanów oraz innych zaczarowanych postaci.

Bal dla starszych przedszkolaków prowadził zespół „Muzolaki” pod hasłem „Muzyczny pociąg dookoła świata”. Wszyscy uczestnicy odbyli podróż do świata pasków, falban i kropek. Od samego początku wśród uczestników zabawy panowała miła i wesoła atmosfera. Poza tańcami dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, prezentowały swoje wspaniałe stroje. Jak na prawdziwy bal przystało na imprezowiczów czekały napoje oraz słodki poczęstunek.

Czas płynął szybko, a śmiechom i tańcom nie było końca. Trudno było zakończyć tak wspaniałą zabawę i pogodzić się z myślą, że kolejna odbędzie się dopiero za rok.

O wszystkie niespodzianki i atrakcje w tym dniu zadbała pani dyrektor G. Lewandowska razem z całym gronem pedagogicznym.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)