Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 maja 2016

A Zakopane całe w śniegu

fot. pow.

fot. pow.

Grupa uczniów z ZSS w Szubinie uczestniczyła w dniach od 25 do 29 kwietnia 2016 r. w gólnoszkolnej wycieczce # do Zakopanego. Trasę zwiedzania rozpoczęliśmy od stolicy Małopolski – Krakowa.

Udało nam się zobaczyć najważniejsze historyczne obiekty Starego Miasta i Zamku Królewskiego na wzgórzu Wawel. Po pożegnaniu pana przewodnika dzieci zakupiły pamiątki w krakowskich Sukiennicach.

Następne trzy dni spędziliśmy w Zakopanem. Nasz plan wędrówki po wybranych górach i dolinach był bardzo bogaty.

Zobaczyliśmy Dolinę Strążyską wraz z jej pięknym wodospadem Siklawica. Zeszliśmy Doliną Białego do skoczni narciarskiej im. Stanisława Marusarza. W następnym dniu zwiedzaliśmy miasto Zakopane, zapoznaliśmy się z jego urokliwymi zabytkami i oryginalną góralską zabudową. Na zakończenie wędrówki wjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr. W kolejnym dniu przeszliśmy Dolinę Kościeliską, uznawaną za najpiękniejszą dolinę tatrzańską.

Po drodze zobaczyliśmy zjawiska krasowe: słynne Lodowe Źródło, jaskinie, wspaniale turnie. Mieliśmy możliwość oglądania. prawdziwego góralskiego szałasu – bacówki. Ta przyjemna wycieczka osiągnęła swój cel w schronisku na Hali Ornak gdzie mieliśmy chwilę na odpoczynek i posiłek. Powróciliśmy tą samą trasą. W czasie naszych górskich wypraw mieliśmy przepiękną słoneczną pogodę – niby wiosenną, ale góry i doliny okryte były śnieżnym puchem.

W ostatnim dniu, a dokładniej w drodze powrotnej zwiedziliśmy Wadowice - miasto rodzinne świętego Jana Pawła II, gdzie uraczyliśmy się również słynną „kremówką”. Ostatnim miejscem naszej wycieczki były odwiedziny u Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Tam mieliśmy chwilę czasu na odpoczynek i ostatni wspólny obiad.

Do Szubina wróciliśmy wszyscy bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom oraz instytucjom, dzięki którym nasza daleka wyprawa mogła się odbyć, a dzieci miały możliwość aktywnie spędzać wolny czas i poznać przepiękny region Polski.

 materiał: ZSS Szubin

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    abbangsfsnh, w dniu 19-05-2016 19:43:22 napisał:

    w ogólnoszkolnej wycieczce...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)