Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

A Ty jak będziesz świętował? Stulecie niepodległości już w niedzielę

Dźwiękowe Archiwum Kcyni od sierpnia przygotowuje się do stulecia niepodległości.

Proponujemy Państwu różne formy, na różne sposoby chcemy tą odzyskaną przed stu laty niepodległość świętować.  Działania  upamiętniające odzyskanie niepodległości w ramach Dźwiękowego Archiwum Kcyni zaplanowała i koordynuje Justyna Makarewicz. Realizowane są trzy inicjatywy, które zostały wpisane do oficjalnego kalendarium wydarzeń odbywających się z tej okazji, tj.:
1) #100ZdjecNaStulecie - akcja trwająca już od 3 sierpnia br. Na sto dni przed datą 11 listopada co dzień prezentujemy jedno zdjęcie wykonane w dwudziestoleciu międzywojennym w Kcyni i okolicach. Akcja #100ZdjecNaStulecie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczą liczne komentarze, polubienia i udostępnienia w portalu społecznościowym. Zdjęcia dostępne w galerii - kliknij www.dzwiekowearchiwum.kcynia.pl

2) Patriotyzm.2018 - to projekt polegający na stworzeniu współczesnych definicji takich pojęć jak patriotyzm, niepodległość, wolność. Przeprowadziłam rozmowy z dziesięciorgiem dzieci - uczniów szkół podstawowych w Kcyni i w Palmierowie. Projekt zakładał wydanie broszury, zawierającej fragmenty  rozmów z dziećmi, którym towarzyszą archiwalne fotografie międzywojenne. Broszura zostanie przekazana do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia, z przeznaczeniem do wykorzystania przez nauczycieli. Dodatkowo, wersja filmowa wywiadów zostanie udostępniona na naszym kanale w serwisie Youtube.com

3) #takSwietujeNiepodleglosc - konkurs na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/DzwiekoweArchiwumKcyni)

Zasady:

1. Konkurs trwa od 7.11.2018 do 19.11.2018 r. (do północy)
2. Wzięcie udziału w konkursie polega na dodaniu zdjęcia na profilu Dźwiękowego Archiwum Kcyni na FB (w komentarzu pod postem) opatrzonego #takSwietujeNiepodleglosc.
3. Jedna osoba może dodać tylko 1 zdjęcie i tylko raz może wziąć udział w konkursie.
4. Zdjęcie musi być wykonane w miesiącu listopadzie 2018 r. i być tematycznie związane z tytułem konkursu.
5. Jedyna forma dodania zdjęcia to wstawienie komentarza pod tym postem. Nie przyjmujemy zdjęć innymi kanałami.
6. Udział w konkursie (tj. dodanie komentarza ze zdjęciem) jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
7. Wśród osób, które nadeślą zdjęcia na nasz fb profil rozlosujemy nagrody!

materiał: Justyna Makarewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)