Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

90 lat minęło. Druhowie z Górek Zagajnych obchodzili jubileusz

fot. MM

fot. MM

30 listopada na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) #odbyły się uroczyste obchody 90-lecia jednostki. Z tej okazji odsłonięty został również pamiątkowy obelisk.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Dziewierzewie ks. Zbigniew Plewa. Dalsza część obchodów jubileuszu odbyła się na placu przed remizą. Głos zabrali: naczelnik OSP w Górkach Zagajnych Łukasz Jachim oraz prezes jednostki Jurand Świerc, którzy przybliżyli wszystkim przybyłym gościom historię miejscowej straży pożarnej.

Następnie przystąpiono do aktu odsłonięcia pamiątkowego obelisku, którego dokonali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, prezes OSP w Górkach Zagajnych Jurand Świerc oraz przedstawicielka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obelisk został także poświęcony przez ks. Zbigniewa Plewę. W dalszej kolejności przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, którzy z racji tak zacnego jubileuszu nie zapomnieli o drobnych upominkach dla druhów z Górek Zagajnych. Oprócz licznych okolicznościowych adresów oraz grawertonów otrzymali oni m.in. strażackie węże tłoczne od starostwa oraz bon o wartości 500 zł od gminy Kcynia. Ten szczególny jubileusz był także doskonałą okazją do wyróżnienia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na zakończenie wszystkie osoby uczestniczące w uroczystości stanęły do wspólnej fotografii, po czym udały się na poczęstunek do świetlicy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  EwaM., w dniu 01-12-2019 12:55:36 napisał:

  Inteligentni ,dorośli ludzie kłaniają się i klękają przed kamieniem polnym.przy pełnym poparciu władz raz kleru.Brak słów.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Yolo, w dniu 01-12-2019 13:08:57 napisał:

  Pewnie po imprezie alkohol łał się strumiemi

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Heniu, w dniu 01-12-2019 14:39:02 napisał:

  Przed imprezą pewnie też!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Obecny , w dniu 01-12-2019 14:39:14 napisał:

  Delegacje były z całej gminy a Kcyni znów nie widać wstyd czy naprawdę tam mają wszystkich gdzieś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Zabiegi odmładzające
Nowoczesny styl
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bon upominkowy
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)