Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2019

70-lecie Koła Łowieckiego "Dąb". Myśliwi odnowili swoje ślubowanie

fot. pow.

fot. pow.

Sobota 15 czerwca 2019 roku, to data symbol - data uroczysta dla # Koła Łowieckiego numer 84 „Dąb” w Kcyni, koła z Pałuk, które podsumowało siedemdziesiąt lat istnienia.

Zasadnicza część uroczystych obchodów odbyła się w sali myśliwskiej, w gospodarstwie prezesa koła Andrzeja Morawskiego, tuż obok nowo powstałego Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Wśród zaproszonych gości starosta nakielski Tadeusz Sobol, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, inspektor nadzoru Nadleśnictwa Szubin Kazimierz Stosik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach Iwona Musiał i koordynatorki współpracy z kołem Monika Balcer i Zofia Sobocińska, łowczy okręgu bydgoskiego PZŁ Marek Grugel, członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy Jakub Pałubicki, właściciel biura polowań dewizowych „Jagra” Jan Grajewski oraz żony myśliwych.

Wszyscy myśliwi na okoliczność jubileuszu 70-lecia odnowili ślubowanie myśliwskie. Otrzymali specjalnie wydrukowaną rotę ślubowania, którą poświadczyli własnoręcznym podpisem.

Zarząd Koła zdecydował o wydaniu specjalnego medalu okolicznościowego „70-lat Koła Łowieckiego „Dąb” w Kcyni 1949-2019”, który odlano w mosiądzu a każdy myśliwy i goście otrzymali go z własnym imieniem i nazwiskiem. Warto też wiedzieć, że materiał do odlewu zbierali wszyscy myśliwi. W medalach są również stopione łuski sztucerowe zbierane po wszystkich polowaniach przez trzy lata.

Najlepsze życzenia dla Jubilata i jego członków. - Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy w prowadzonej gospodarce i kulturze łowieckiej, a święty Hubert obdarza Was zdrowiem i szczęściem.

materiał: Polski Związek Łowiecki - Łowiectwo Bydgoskie

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Skup i sprzedaż części
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Narożniki
Kanapa
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)