Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2019

70-lecie Koła Łowieckiego "Dąb". Myśliwi odnowili swoje ślubowanie

fot. pow.

fot. pow.

Sobota 15 czerwca 2019 roku, to data symbol - data uroczysta dla # Koła Łowieckiego numer 84 „Dąb” w Kcyni, koła z Pałuk, które podsumowało siedemdziesiąt lat istnienia.

Zasadnicza część uroczystych obchodów odbyła się w sali myśliwskiej, w gospodarstwie prezesa koła Andrzeja Morawskiego, tuż obok nowo powstałego Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Wśród zaproszonych gości starosta nakielski Tadeusz Sobol, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, inspektor nadzoru Nadleśnictwa Szubin Kazimierz Stosik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach Iwona Musiał i koordynatorki współpracy z kołem Monika Balcer i Zofia Sobocińska, łowczy okręgu bydgoskiego PZŁ Marek Grugel, członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy Jakub Pałubicki, właściciel biura polowań dewizowych „Jagra” Jan Grajewski oraz żony myśliwych.

Wszyscy myśliwi na okoliczność jubileuszu 70-lecia odnowili ślubowanie myśliwskie. Otrzymali specjalnie wydrukowaną rotę ślubowania, którą poświadczyli własnoręcznym podpisem.

Zarząd Koła zdecydował o wydaniu specjalnego medalu okolicznościowego „70-lat Koła Łowieckiego „Dąb” w Kcyni 1949-2019”, który odlano w mosiądzu a każdy myśliwy i goście otrzymali go z własnym imieniem i nazwiskiem. Warto też wiedzieć, że materiał do odlewu zbierali wszyscy myśliwi. W medalach są również stopione łuski sztucerowe zbierane po wszystkich polowaniach przez trzy lata.

Najlepsze życzenia dla Jubilata i jego członków. - Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy w prowadzonej gospodarce i kulturze łowieckiej, a święty Hubert obdarza Was zdrowiem i szczęściem.

materiał: Polski Związek Łowiecki - Łowiectwo Bydgoskie

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Meble łazienkowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Konstrukcje stalowe
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)