Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

6-latki na zajęciach andrzejkowych. Zaciekawienie wzbudziła wystawa

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Dnia 29 listopada grupa Promyczków z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko #w Nakle udała się do Muzeum Ziemi Krajeńskiej na zajęcia andrzejkowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że dawniej w dniu św. Andrzeja wróżyły sobie panny, które bardzo chciały wyjść za mąż, a w dzień świętej Katarzyny wróżyli sobie kawalerowie. W trakcie spotkania zapoznaliśmy się z tradycją ludową wieczoru wróżb, pielęgnowaną od najdawniejszych czasów i przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Uczestnicy poznali dawne wierzenia i przesądy, a także najpopularniejsze wróżby. Dodatkową atrakcją dla dzieci okazała się być wystawa dawnych zabawek z naszego regionu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć zabawki, jakimi najprawdopodobniej bawili się ich dziadkowie. Wystawa wzbudziła wiele emocji i zaciekawienia ze strony najmłodszych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.

Materiał: Aleksandra Morszczynin  Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)