Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

6-latki na zajęciach andrzejkowych. Zaciekawienie wzbudziła wystawa

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Dnia 29 listopada grupa Promyczków z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko #w Nakle udała się do Muzeum Ziemi Krajeńskiej na zajęcia andrzejkowe.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że dawniej w dniu św. Andrzeja wróżyły sobie panny, które bardzo chciały wyjść za mąż, a w dzień świętej Katarzyny wróżyli sobie kawalerowie. W trakcie spotkania zapoznaliśmy się z tradycją ludową wieczoru wróżb, pielęgnowaną od najdawniejszych czasów i przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Uczestnicy poznali dawne wierzenia i przesądy, a także najpopularniejsze wróżby. Dodatkową atrakcją dla dzieci okazała się być wystawa dawnych zabawek z naszego regionu. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć zabawki, jakimi najprawdopodobniej bawili się ich dziadkowie. Wystawa wzbudziła wiele emocji i zaciekawienia ze strony najmłodszych. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.

Materiał: Aleksandra Morszczynin  Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)