Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

17 marca 2020

57. Turniej Szachowy Szubin Open Lichess. Zagraj w szachy online!

fot. lichess.org

fot. lichess.org

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i UKS Szachowa Dwójka Szubin zapraszają wszystkich# chętnych szachistów do uczestnictwa w 57. Turnieju Szachowym SZUBIN OPEN LICHESS. Zawody odbędą się w sobotę 21 marca 2020 roku w godzinach 17.00-19.00 na stronie internetowej www.lichess.org.

Instrukcja zgłaszania się i gry w turnieju:

1. Wchodzimy na stronę www.lichess.orgLogujemy się na stronie jako zawodnik – dowolny pseudonim, dane z imieniem i nazwiskiem wysyłamy przy pomocy SMS do kierownika turnieju – Piotr Szybowicz (I LO Szubin, UKS Szachowa Dwójka Szubin) 667-222-886;

2. Na około godzinę przed turniejem wchodzimy w zakładkę – ZAGRAJ;

3. Wchodzimy w zakładkę – TURNIEJE;

4. Wchodzimy w zakładkę odnoszącą się do naszego turnieju – 57 SZUBIN OPEN, wpisujemy hasło turnieju - loszubin57;

5. Czekamy na rozpoczęcie turnieju – zawody rozpoczną się punktualnie o godzinie 17.00 i zakończą się dokładnie o godzinie 19.00. Czas gry na zawodnika w poszczególnych partiach wynosi 10 minut;

6. Proszę poćwiczyć przed turniejem, grając na lichess partie towarzyskie.

Nagrody – puchary za I, II, III miejsce, puchary za I, II, III miejsce dla najlepszych zawodników szubińskiego I LO, upominki dla każdego juniora. Po puchary i nagrody należy się zgłaszać do kierownika turnieju w szubińskim LO, po ponownym otwarciu szkoły (szkoła jest zamknięta do odwołania).

Wyniki zostaną ogłoszone na stronach: www.lichess.org, www.loszubin.pl, www.kpzszach.pl, www.szubin24.pl

Jak punktowane są poszczególne partie? - Zwycięstwo daje 2 punkty, remis daje 1 punkt, przegrana nie daje punktów. Wygranie dwóch partii z rzędu rozpoczyna oznaczaną ikoną płomienia serię, w której punkty są podwajane. Kolejne partie będą liczone podwójnie do czasu, gdy nie uda ci się wygrać partii. Tym samym wygrana będzie warta 4 punkty, remis – 2 punkty, przegrana nie da punktów. Przykład: dwie wygrane, a po nich remis są warte 6 punktów: 2 + 2 + (2 · 1).

Jak wyłaniany jest zwycięzca? - Zwycięzcą turnieju zostaje gracz (lub gracze) który w momencie upłynięcia czasu przeznaczonego na turniej posiada największą liczbę punktów turniejowych.

W jaki sposób dobierani są przeciwnicy? - Do pierwszej partii gracze dobierani są na podstawie swoich rankingów. Po zakończeniu każdej partii i powrocie do poczekalni dobierany jest gracz o zbliżonym rankingu. Choć dzięki temu czas oczekiwania jest minimalny, to możesz nie mieć jednak okazji rozegrać partii ze wszystkimi uczestnikami turnieju. Graj szybko i wracaj do poczekalni, by rozegrać więcej partii i zdobyć więcej punktów.

Kiedy kończy się turniej? - Zegar turniejowy ogranicza czas trwania turnieju. Gdy cofając się osiągnie zero, ranking turniejowy ulega zamrożeniu i na jego podstawie ogłasza się zwycięzcę. Partie w toku muszą zostać zakończone, choć ich wynik nie będzie mieć wpływu na wynik turnieju.

Inne ważne zasady - Masz ograniczony czas na wykonanie pierwszego posunięcia. Brak ruchu w tym czasie skutkuje oddaniem partii przeciwnikowi. Remis w pierwszych 10 posunięciach partii nie da punktów żadnemu z graczy.

Materiał: Piotr Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)