Dziś mamy 19 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2019

52 mieszkańców na zebraniu w Tupadłach. Stanisław Grabarski dalej u steru

fot.BG

fot.BG

Tupadły były kolejnym sołectwem, które postawiło na stabilność i nie zmieniło sołtysa.# Zmiany zaszły natomiast w radzie sołeckiej.

Zebranie rozpoczęło się w pierwszym terminie, ponieważ przybyło na nie 52 mieszkańców, co stanowiło przepisowe minimum 10% wszystkich mieszkańców. Po sprawozdaniu sołtysa za minioną, owocną kadencję, przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów. A właściwie jednego, zgromadzone osoby nie miały wątpliwości, co do tego, kto ma dalej reprezentować sołectwo. Stanisław Grabarski zgodził się kandydować i nie mając żadnego konkurenta, został wybrany stosunkiem głosów 50:2, na nową 5 – letnią kadencję. O ile sołtys został ten sam, tak zmianie uległ skład rady sołeckiej. Zostali w niej Iwona Wojtkowiak i Karol Stafecki, natomiast decyzją mieszkańców, uzupełnili ją Beata Bubacz i Paweł Grabarski.

W otwartej dyskusji mieszkańcy nie mieli zbyt wielu pytań. Jeden z nich zwrócił uwagę na stan jednej z dróg w kierunku Malic – jak już ma być coś robione, to niech będzie raz, a porządnie. A nie co roku, po trochu. Źle powycinane drzewa, piach rozsypany byle jak i takie odwodnienie, że drzewa usychają – denerwował się. Burmistrz Marek Szaruga obiecał, że zajmie się problemem. Problem z drzewami zgłosił również inny z mieszkańców, który zasugerował przyjrzenie się tym, które znajdują się na terenie sołectwa, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie. Ponadto zwrócono się z prośbą do sołtysa o odświeżenie i naprawienie chodników.

 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Naczepa platforma
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Zabieg parafinowy
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)